Grupy osprzętu MTB i trekkingowe – jakie części Shimano warto wybrać?
3 lipca 2017
Sejf domowy na cenne przedmioty. Co warto wiedzieć przed zakupem?
3 lipca 2017
Grupy osprzętu MTB i trekkingowe – jakie części Shimano warto wybrać?
3 lipca 2017
Sejf domowy na cenne przedmioty. Co warto wiedzieć przed zakupem?
3 lipca 2017

Zabezpieczenia rowerowe. Jak ochronić rower przed kradzieżą?

Pozostawienie roweru bez zapięcia w centrum miasta nie jest zbyt dobrym pomysłem. Kradzieże rowerowe zdarzają się każdego dnia, dlatego wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą, warto zaopatrzyć się w dobre zabezpieczenie rowerowe. Co kupić?

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych zabezpieczeń rowerowych, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, zastosowanymi materiałami oraz stopniem ochrony. Za zabezpieczenie roweru zapłacimy od kilkunastu do kilkuset złotych, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Tutaj liczy się pewność, że nasz rower będzie miał kompletną ochronę!

1. Linka
To podstawowe i popularne zabezpieczenie na rower, które wykonane jest z gęsto plecionej stalowej linki w osłonie z plastiku, aby nie porysować ramy. Niestety, nie są zbyt mocne i można przeciąć je odpowiednimi nożycami. Oczywiście, w sprzedaży znajdziemy też linki grubsze, ale musimy pamiętać, że nie gwarantują one tak dobrej ochrony jak mocniejsze zabezpieczenia, o których piszemy poniżej.

2. U-Lock
To już wysokiej klasy zabezpieczenie, które przypomina swoim kształtem literę U. Wykonane jest ze stali wygiętej w pałąk, na której końcach znajduje się zamek. To skuteczne zabezpieczenie, które trudno jest przeciąć, zwłaszcza wtedy, gdy pałąk ma średnicę większą niż 12 milimetrów.

3. Łańcuch
To także porządne zapięcie, które składa się z wysokiej klasy łańcucha w osłonie. Niestety, jest bardzo ciężki, ponieważ najlepszym zabezpieczeniem jest łańcuch o grubych ogniwach, co przekłada się na jego wagę.

4. Zabezpieczenie składane
Kompaktowe i dość lekkie, składa się z połączonych nitami elementów. Lepsze od linek, ale może być dość łatwo rozmontowane, ponieważ jego słabym punktem są nity.

Zatem, co wybrać?
Często można spotkać się ze wskazaniem, że zabezpieczenia rowerowe powinny stanowić 10% ceny roweru. Wobec tego wtedy, gdy chcemy zdecydować się na rower z górnej półki, kosztujący po parę tysięcy złotych, zabezpieczenie za kilkaset będzie lepszym wyborem niż to za kilkanaście. Oczywiście, nawet jeżeli mamy tańszy rower i nadal chcemy, aby był bezpieczny, także warto zakupić zabezpieczenie wyższej klasy.

Przezorny zawsze ubezpieczony
Pamiętajmy również o tym, że dużo zależy od tego, gdzie będziemy przechowywali nasz rower. Gdy mamy dobry sprzęt, nie zostawiajmy go na klatce schodowej, w piwnicy czy w garażu, ale zabierzmy go do domu – tylko tam będziemy mieli pewność, że będzie odpowiednio bezpieczny.

Jeżeli chcesz zakupić wysokiej klasy zabezpieczenia rowerowe, zajrzyj już teraz do sklepu pod adres:

Dodaj komentarz