Rozpoczęcie nauki gry w badmintona nie jest takie trudne
26 lipca 2016
Miejsca, w których zaopatrzysz swoją firmę w materiały budowlane
26 lipca 2016
Rozpoczęcie nauki gry w badmintona nie jest takie trudne
26 lipca 2016
Miejsca, w których zaopatrzysz swoją firmę w materiały budowlane
26 lipca 2016

Jak powinno wyglądać prawidłowe menu dla przedszkolnych dzieci?

Dzieci w wieku przedszkolnym mają ogromne zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych. To właśnie w najmłodszych latach uczymy się wielu rzeczy po raz pierwszy, rosną nasze kości. Należy więc dbać o to, by w przypadku posiadania dziecka, zapewnić mu dobre, smaczne i wartościowe posiłki, niezależnie od tego czy znajduje się ono w domu, u kogoś z rodziny, pod opieką opiekunki czy po prostu w przedszkolu. Menu dzieci powinno składać się ze składników, które zapewnią prawidłowy rozwój poszczególnych organów i części ciała.

Co na śniadanie?

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w trakcie trwania całego dnia, ważne jest więc, by było ono pożywne i dostarczało energii na cały poranek. Zazwyczaj w przypadku przedszkoli, oferuje się dzieciom razowe pieczywo z dobrej jakości, smaczną szynką i warzywami, jogurt naturalny z płatkami zbożowymi. Wszelkie zbożowe produkty są bowiem bardzo dobrym pomysłem, nie tylko na śniadanie, ale i pozostałe posiłki w ciągu całego dnia. Po śniadaniu oczywiście w ramach niewielkiego deseru, spokojnie można dać dziecku jakieś owoce (gruszka, banan, jabłko, kiwi itd.)

Obiadek

W przypadku obiadu, można pozwolić sobie na nieco większą rozmaitość. Obiad powinien być posiłkiem ciepłym, dobrze gdyby składał się również z dwóch dań. Oczywiście jednym z nich powinna być zupa, w tym przypadku wybór jest całkiem pokaźny. Zazwyczaj obiadowe posiłki dla przedszkoli składają się z zupy pomidorowej, krupniku, barszczu, rosołu. Jeżeli chodzi o drugie danie, to śmiało wystarczy spaghetti z dobrej jakości mięsem, leczo ze świeżych warzyw lub klasyczne polskie danie, składające się z ziemniaków, mięsa i surówki.

Kolacja na zakończenie dnia

W przypadku kolacji, ważne by była ona lekka, ale by zaspokajała w dostateczny sposób poziom łaknienia. Kolacja spokojnie może być podobna do śniadania, zarówno płatki, jak i kanapki z ziarnistego pieczywa, z warzywami, szynką czy serem białym będą świetnym pomysłem. W czasie dnia oczywiście można pozwolić dziecku na coś w ramach mniej zdrowego deseru, ale należy mieć na uwadze, że dziecko nie powinno spożywać zbyt dużych ilości cukru.

Dodaj komentarz