Sprężyny – rodzaje sprężyn i ich zastosowanie
4 lipca 2017
Jak walczyć z pleśnią na ścianach?
4 lipca 2017
Sprężyny – rodzaje sprężyn i ich zastosowanie
4 lipca 2017
Jak walczyć z pleśnią na ścianach?
4 lipca 2017

Kafle w płynie – innowacyjna farba pod prysznic

Do łazienki najczęściej wybieramy kafelki, którymi możemy wyłożyć ściany i zabezpieczyć je przed wilgocią. Jednak nie każdemu z nas podoba się takie właśnie wykończenie ścian. W takim przypadku warto pomyśleć o zastosowaniu specjalnej farby do ścian, która zabezpiecza je przed wilgocią i wodą. Kafle w płynie to innowacyjny produkt przeznaczony do łazienek i nie tylko!

Ochrona ścian i podłóg przed wodą i wilgocią jest bardzo ważna w łazienkach. Musimy dobrze je zabezpieczyć, ponieważ w przeciwnym przypadku zaczną namakać, niszczeć i mogą doprowadzić nie tylko do powstania nieestetycznych zacieków, ale też rozwoju pleśni, a nawet naruszenia tynków i konstrukcji budynku. Gdy nie chcemy decydować się na ułożenie kafelków w łazience, mamy alternatywne rozwiązanie – specjalne farby ceramiczne do ścian, które określane są też mianem kafli w płynie.

Kafle w płynie – jak to działa?
Specjalne farby do ścian nazywane kaflami w płynie to ekonomiczna alternatywa dla płytek ceramicznych. Gdy nałożymy je na ścianę, możemy otrzymać bardzo wytrzymałą, odporną na wilgoć i wodę powłokę, która również jest odporna na zanieczyszczenia oraz na detergenty.

Swoją odporność farba zawdzięcza specjalnemu składowi. Dzięki dodatkowi ceramicznych drobinek oraz specjalnym żywicom gwarantuje ochronę przed wilgocią oraz wodą na bardzo wysokim poziomie. Farby tego rodzaju możemy kupić w różnych kolorach, ale możemy również zdecydować się na bezbarwny lakier, którym możemy pokryć inne farby i zagruntowane powierzchnie, na przykład tynki, beton, płyty kartonowo-gipsowe, kamień, drewno.

 

Gdzie można zastosować kafle w płynie?
Kafle w płynie mają bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzą się jako farba pod prysznic oraz przy wannie, gdzie ściany najbardziej narażone są na zachlapanie, ale również mogą być użyte w wielu innych miejscach.

Farba ceramiczna czy lakier ceramiczny sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy zabezpieczyć ścianę przed wodą, wilgocią, pleśnią. Również możemy pomalować nimi przestrzeń wokoło umywalki, zlewozmywaka w kuchni, kuchenki gazowej lub płyty elektrycznej, aby zabezpieczyć ścianę przed brudem i móc ją łatwo czyścić. Ponadto sprawdzi się w pokojach dziecięcych, przedpokojach, na klatkach schodowych, korytarzach.

Również to dobry wybór do malowania ścian w obiektach użyteczności publicznej, na przykład w szkołach, przedszkolach, szpitalach, toaletach, szatniach, w małej i dużej gastronomii czy w myjniach samochodowych.

Jeśli chcesz zakupić farbę ceramiczną tego rodzaju, znajdziesz ją pod adresem: http://standom.pl/produkt/specjalistyczny-lakier-do-scian-aqua-ceramic-kafle-w-plynie/.

Dodaj komentarz