Co spakować w podróż nad Bałtyk?
9 sierpnia 2016
Jak i gdzie kupować ubrania?
9 sierpnia 2016
Co spakować w podróż nad Bałtyk?
9 sierpnia 2016
Jak i gdzie kupować ubrania?
9 sierpnia 2016

Modne i markowe ubrania a postrzeganie przez społeczeństwo

Bez wątpienia przyszło nam żyć w czasach, w których ludzie oceniani są na każdym kroku. Niezależnie od tego gdzie będziemy i co będziemy robić będziemy przedmiotem zainteresowania innych osób. Taka już natura człowieka – musimy wyrobić sobie zdanie na temat kogoś, aby później mieć punkt odniesienia. Wiele z tych ocen dzieje się poza naszą świadomością. Często spotykamy się z osobami, które zarzekają się, że nie oceniają ludzi po wyglądzie. Być może nie robią tego z własnej woli, ale nasz umysł dokonuje takich oceny mimowolnie. Dlatego znacznie bardziej otwarci jesteśmy na osoby uśmiechnięte czy też w naszym guście. Osoby ponure lub też mało atrakcyjne maja w większości sytuacji znacznie trudniej.

Najważniejsze pierwsze wrażenie

Jest to pierwsze wrażenie, które jest naprawdę mocne. Trudno będzie się nam przekonać do osoby, którą wcześniej oceniliśmy mało przychylnie. Nie oznacza to jednak, że tak się nie dzieje. Jeżeli mamy później do czynienia z taką osobą to nasza ocena ulega przewartościowaniu. Zaczynamy oceniać taką osobę bardziej rzetelnie i przede wszystkim na podstawie zachowania, wiedzy, kompetencji itd. Może okazać się, że nasza pierwsza ocena była bardzo błędna. Podobnie działa to w drugą stronę – my również jesteśmy oceniani i dlatego zawsze warto prezentować się nienagannie. Ocenie może podlegać wszystko: łącznie z ubiorem, makijażem czy też sposobem chodzenia. Warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na odzież, którą bardzo łatwo można zmienić dla osiągnięcia własnych celów.

Droga suknia (pixabay.com)

Droga suknia (pixabay.com)

Ekskluzywne ubrania od tuzów mody

Nie oszukujemy się, że najlepiej będziemy ocenieni, gdy będziemy mieli na sobie ubrania pochodzące od znanych i cenionych projektantów mody. Ekskluzywna odzież jest symbolem dobrobytu i sukcesu. Ubierając się w ten sposób ludzie od razu zaczynają nas z tym kojarzyć. W ten sposób będziemy już na początku znacznie lepiej postrzegani przez inne osoby. Warto jest o tym pamiętać i to szczególnie, gdy mamy ważne spotkanie np. o pracę lub też z potencjalnymi kontrahentami. Ubierając się modne i z wyczuciem jesteśmy w stanie zaprezentować się najlepiej jak tylko się da i uzyskać wymierne dla siebie efekty.

Dodaj komentarz