Uszczelnienia w trudnych warunkach
17 sierpnia 2016
Uszczelnienia stosowane w hydraulice
18 sierpnia 2016
Uszczelnienia w trudnych warunkach
17 sierpnia 2016
Uszczelnienia stosowane w hydraulice
18 sierpnia 2016

Remont niewielkiej łazienki – koszty uszczelnienia

Remont małej łazienki jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, która spotka nas w trakcie wprowadzania się do nowego domu. Będziemy musieli poświęcić temu naprawdę sporo czasu, aby to pomieszczenie zachowało swoją funkcjonalność i jednocześnie prezentowało się nowocześnie i na miarę reszty mieszkania. Niestety niewielka powierzchnia dość skutecznie może sprawić, że nie będziemy mieli aż tak wielkiego pola manewru jeżeli chodzi o możliwości. Nie oznacza to jednak, że nasz wysiłek jest z góry skazany na niepowodzenie – w sieci można znaleźć wiele inspiracji, które mogą nam pomóc przy tym wzywaniu. Nie próbujmy kopiować całych rozwiązań, bo zwykle w ten sposób nie uzyskamy odpowiedniego efektu – możemy się natomiast inspirować i wyciągać jedynie niektóre elementy, które wyjątkowo przypadły nam go gustu.

Wyposażenie

W przypadku niewielkich przestrzeni będziemy musieli używać pewnych rozwiązań np. prysznica. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić nieco miejsca, które przystosujemy na przykład do tego, aby trzymać w tym miejscu pralkę lub kosz na brudne ubrania. Jeżeli chcemy sprawić, aby pomieszczenie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości to powinniśmy używać jasnych i pastelowych kolorów. Dzięki temu optycznie będzie wyglądało przestronniej. Możemy też zastosować kilka luster, które również dadzą wrażenie, że ściany są od siebie bardziej oddalone. Co prawda będzie to jedynie zabieg kosmetyczny, bo rzeczywista ilość przestrzenie się nie zwiększy.

Wanna powinna być dobrze uszczelniona, aby woda nie wlewała się za nią (sxc.hu)

Wanna powinna być dobrze uszczelniona, aby woda nie wlewała się za nią (sxc.hu)

Uszczelnienie

Pamiętajmy, że łazienka jest pomieszczeniem, które będzie ciągle narażone na kontakt z wodą. Musimy zadbać o prawidłowe uszczelnienie instalacji sanitarnych, aby nie doszło czasem do zalania mieszkania i np. sąsiada jeżeli mieszkamy w bloku. Wannę, prysznic, umywalkę – wszystkie te rzeczy będziemy musieli wykończyć np. za pomocą silikonu sanitarnego. Takie uszczelniacze są konieczne, ponieważ bez nich szczeliny dookoła nie są niczym wypełnione i mogą zostać zalane w czasie kąpieli. Jeżeli woda dostanie się do takiego miejsca to najczęściej nie będziemy mieli możliwości, aby się tam dostać i ją wytrzeć. To samo w przypadku rur, zaworów, kurków itd. – powinny być prawidłowo uszczelnione, aby woda z nich nie ciekła lub nie kapała.

Dodaj komentarz