Zabezpieczenia rowerowe. Jak ochronić rower przed kradzieżą?
3 lipca 2017
Hostessy na targi – dlaczego warto skorzystać z ich pomocy?
4 lipca 2017
Zabezpieczenia rowerowe. Jak ochronić rower przed kradzieżą?
3 lipca 2017
Hostessy na targi – dlaczego warto skorzystać z ich pomocy?
4 lipca 2017

Sejf domowy na cenne przedmioty. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Najczęściej cenne dla nas przedmioty takie jak biżuteria, pieniądze, pamiątki czy dokumenty przechowujemy bez szczególnego zabezpieczenia. Niestety, tym samym narażamy je na kradzież w wyniku włamania do naszego domu. Gdy chcemy zabezpieczyć to, co dla nas ważne, warto pomyśleć o zakupie sejfu domowego. Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu tego najlepszego?

Sejfy domowe nie tylko potrafią ochronić nasze cenne przedmiot przed dostaniem się w niepowołane ręce, ale to jeszcze nie wszystko. Również zabezpieczają je przed ogniem, gdy zdecydujemy się na dobrej klasy sejf ognioodporny. W sprzedaży znajdziemy obecnie różnorodne sejfy domowe różniące się pomiędzy sobą rozmiarami, zabezpieczeniami, wykończeniem. Sprawdź z nami, jak wybrać ten odpowiedni.

Rozmiar sejfu
Zazwyczaj do domu nie potrzebujemy zbyt dużego sejfu. Wystarczy na ogół taki model, który będzie mógł zmieścić w sobie dokumenty o formacie A4. Gdy jednak potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na ważne dla nas dokumenty i przedmioty, wybierzmy sejf większy, najlepiej z dodatkowymi półkami do łatwego przechowywania.

Lokalizacja sejfu
To bardzo ważna sprawa, ponieważ to od niej zależy ochrona naszego mienia. W sprzedaży możemy znaleźć sejfy wolnostojące, przeznaczone do montażu w ścianie czy w podłodze, a także sejfy do mebli. Najbezpieczniejsze to sejfy wmurowywane, ale tylko wtedy, gdy są dobrze zakotwione. Dobry wybór to też sejf meblowy, który również możemy na stale zamontować we wnęce czy w szafie. Gdy chcemy wybrać sejf wolnostojący, ważny jest jego ciężar, aby wyniesienie go z domu nie było łatwe.

Certyfikat i klasa sejfu
Certyfikaty i klasy przekazują nam informację o poziomie bezpieczeństwa sejfu. Niższa klasa odporności na włamanie według normy PN-EN 14450:2006 to S1, natomiast wyższa to S2. Gdy interesują nas sejfy ognioodporne, możemy kupić takie, które wytrzymują w pożarze do 30, 60 czy 120 minut.

Rodzaj zamka
Tutaj do dyspozycji mamy generalnie trzy rozwiązania – zamek kluczowy, czyli zamykany z użyciem klucza, zamek szyfrowy, przy którym ustawiamy szyfr na pokrętle, a także zamek elektroniczny, który jest najdroższy.

Zatem, co wybrać?
Wszystko zależy już od naszych potrzeb. Oczywiście, za dobrej jakości sejf będziemy musieli sporo zapłacić. Za mniejszy sejf z zamkiem kluczowym spłacimy około 1000 złotych, natomiast ten duży to wydatek nawet około 7000 złotych. Warto wobec tego zapoznać się z różnymi propozycjami producentów, porównać je ze sobą i wybrać idealny sejf domowy dla siebie, który zabezpieczy nasze mienie.

Dodaj komentarz