Podział majątku po rozwodzie – co warto wiedzieć?
1 września 2017
Nowoczesne stoły – 3 modele idealne do jadalni
1 września 2017
Podział majątku po rozwodzie – co warto wiedzieć?
1 września 2017
Nowoczesne stoły – 3 modele idealne do jadalni
1 września 2017

Stolik pod TV – 5 rzeczy, o których warto pamiętać przy jego wyborze

Znalezienie odpowiedniego stolika pod TV może wydawać się prostym zadaniem. Jednak tak naprawdę w sklepach jest tak wiele modeli, że wybór może być poważnym problemem. Gdy także nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź razem z nami 5 rzeczy, o których warto pamiętać przy jego zakupie.

 

  1. Wymiary stolika

Stolik powinniśmy dopasować zarówno do miejsca, w którym ma być on ustawiony, jak i do wymiarów telewizora. Powinniśmy wobec tego zmierzyć miejsce, w którym mebel ma się znaleźć – potem porównajmy wymiary ze stolikiem w sklepie lub na stronie internetowej.

 

Zwykle przy stolikach znajdziemy też informacje o tym, do jakich telewizorów jest on przeznaczony. To bardzo ważne wtedy, gdy chcemy zakupić mebel pozwalający nam na zawieszenie na nim telewizora.

 

  1. Konstrukcja stolika

Tutaj przechodzimy do kolejnej ważnej kwestii, czyli do konstrukcji samego stolika. Może być to klasyczny stolik telewizyjny lub też stolik w nowoczesnym stylu. Możemy zakupić stolik o orientacji pionowej – wysoki lub poziomej – niski. To właśnie takie niskie stoliki są obecnie najbardziej popularne, ponieważ pozwalają na efektowną ekspozycję telewizorów o dużym ekranie.

 

Możemy też zakupić nietypowe stoliki pod telewizor, na przykład podwieszane na ścianie ze specjalnymi panelami, stoliki w kształcie litery X czy V.

 

  1. Materiał stolika

Do wyboru mamy między innymi drewno naturalne, płyty meblowe, a także szkło. W sprzedaży znajdziemy również stoliki wykonane z metalu.

 

Stolik dobierzmy pod kątem materiału do naszej aranżacji salonu. Zwróćmy też uwagę na wykończenie oraz na detale, aby stolik pod TV wyglądał atrakcyjnie w pokoju.

 

  1. Dodatkowe półki i szuflady

Gdy korzystamy dodatkowo z dekodera, modemu czy konsoli, wówczas możemy ułożyć je również na stoliku do telewizora. Wobec tego wybierzmy wtedy taki stolik, który będzie zawierał dodatkowe półki czy szuflady do przechowywania.

 

W przypadku stolików w klasycznym stylu najczęściej mamy do czynienia ze zwykłymi półkami otwartymi albo z szufladami. Stoliki w formie paneli na ścianę mogą mieć także dodatkowe półki. Takie modele posiada w sprzedaży firma Hubertus Meble.

 

  1. Prowadzenie kabli

Nie zapominajmy też o jeszcze jednej ważnej sprawie, a mianowicie o prowadzeniu kabli z telewizora przez stolik do innych urządzeń oraz do gniazdka.

 

Aby podłączenie wszystkiego razem było prostsze, wybierzmy stolik bez tylnych paneli lub ze specjalnymi maskowanymi tunelami przeznaczonymi do prowadzenia kabli.

Dodaj komentarz