Marketing internetowy – z pozoru niepozorna i niewidoczna forma reklamy
28 lipca 2016
Jak zabezpieczyć istotne dokumenty przed rękami osób niepożądanych
28 lipca 2016
Marketing internetowy – z pozoru niepozorna i niewidoczna forma reklamy
28 lipca 2016
Jak zabezpieczyć istotne dokumenty przed rękami osób niepożądanych
28 lipca 2016

Szałwia hiszpańska – niesamowite właściwości jej nasion

Medycyna naturalna na wielu obszarach dzisiejszego świata jest bardzo rozsławiona i bardzo powszechnie stosowana, głównie dzięki temu, że do produkcji różnego rodzaju preparatów, zazwyczaj nie używa się jakichkolwiek składników chemicznych. Stawia się zazwyczaj tylko i wyłącznie na naturalne produkty i rozwiązania. Często zdarza się również, że niektóre produkty są po prostu idealnym dopełnieniem ludzkiej diety i dostarczają organizmowi wielu dobrych składników. Tak jest mniej więcej jeżeli chodzi o szałwię hiszpańską.

Niezwykłe nasiona

Nasiona tej interesującej rośliny zawierają w sobie całkiem spore ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Dzięki temu, z nasion tej rośliny uzyskuje się około 30% oleju. Jej pozostała część, to bardzo zdrowy błonnik oraz białko. Niegdyś, w odległej historii, nasiona tej rośliny były jednym z głównych składników odległych cywilizacji Azteków i Majów. Są bowiem bardzo pożywne i dostarczają niewielkie ilości kalorii. Dzięki teak licznym właściwościom, są doskonałym źródłem diety ludzi. Są lekkostrawne i idealnie nadają się, jeżeli ktoś planuje szybko schudnąć

W jakiej formie spożywa się te nasiona?

Nasiona chia – tak właśnie się nazywają – można spożywać w dowolny sposób. Nie ma potrzeby mielenia ich, dzięki czemu bardzo łatwo przyrządzić szybkie, zdrowe, pożywne posiłki. Zazwyczaj nasiona te dodawane są do chleba, doskonale smakują po namoczeniu ich w soku, są doskonałym dodatkiem do owoców, płatków kukurydzianych, jogurtów. Dzięki temu można przyrządzić wiele smacznych przekąsek, bez względu na upodobania. Nawet dobrze sprawdzają się w przypadku dań z ryżu oraz makaronów. Dzięki nasionom posiłki zyskują zdecydowanie więcej wartości odżywczych, dzięki czemu są w stanie zaspokoić głód na dłużej, a dzięki sporej zawartości błonnika pokarmowego, są idealnym składnikiem dań i produktów dla osób, których celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów.

1 Comments

  1. ruda pisze:

    Czy drogie są te nasiona chia?

Dodaj komentarz