Zastosowanie hydrauliki siłowej
17 sierpnia 2016
Teflon – zastosowanie i właściwości
17 sierpnia 2016
Zastosowanie hydrauliki siłowej
17 sierpnia 2016
Teflon – zastosowanie i właściwości
17 sierpnia 2016

Wybieramy klawiaturę komputerową

Wybierając klawiaturę powinniśmy się kierować przede wszystkim tym do jakich celów chcemy ją używać. Obecnie bardzo popularne stały się modele gamingowe, które pozwalają na czerpanie większej przyjemności z gier. Dzięki nim możliwe jest też osiąganie większych sukcesów jeżeli chodzi o rywalizacje sportową w grach sieciowych. Oprócz tego mamy też masę innych urządzeń, które pozwalają przede wszystkim na spełnianie jej podstawowej funkcji, czyli na pisanie. Jeżeli szukamy urządzenia, które świetnie będzie sprawdzało się w trakcie pracy biurowej to również będziemy mieli kilka modeli, z których będziemy mogli wybierać. Zdecydowanie się na jeden model jest trudne, ale jak najbardziej możliwe. W czasie wyboru warto jest zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność i wygodę korzystania, ale również na ich wygląd. Jedynie w ten sposób będziemy zadowoleni z tego, na jaki zakup się zdecydowaliśmy. Na rynku możemy spotkać się z dwoma rodzajami klawiatur – mechanicznymi oraz niemechanicznymi.

Klawiatura mechaniczna

Większość osób posiada klawiaturę, którą można przyporządkować do tej drugiej kategorii. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze, które pozwala na zapewnienie całkiem wygodnej pracy, ale dla mało wymagających osób. Budowa takiej klawiatury jest bardzo prosta – pod przyciskiem znajdują się specjalne gumki, które po naciśnięciu stykają się z układem scalonym, co następnie jest wczytywane przez komputer. W ten sposób nie osiągamy zbyt wielkiej precyzji i wygody, ale przynajmniej możemy liczyć na ciche działanie oraz niskie ceny zakupu takiego rozwiązania. W przypadku klawiatur mechanicznych mamy do czynienia z urządzeniem o wiele bardziej zaawansowanym technicznie. Zamiast gumek mamy do czynienia z przełącznikami – dostępne są ich różne rodzaje, a każdy z nich ma inne właściwości i zalety. Podstawową różnicą nad taką klawiaturą jest to, że pisanie na nich jest znacznie wygodniejsze. Dzięki przełącznikom jesteśmy w stanie znacznie lepiej w trafić w klawisz i to nawet w trakcie szybkiego pisania.

Uszczelki są w stanie wytłumić stukot klawiszy (pixabay.com)

Uszczelki są w stanie wytłumić stukot klawiszy (pixabay.com)

Przełączniki i wytłumienie

Czas reakcji klawiszy również będzie znacznie wyższy, co przełoży się na większa precyzję oraz mniejszą liczbę błędów, które będziemy popełniali w trakcie pisania na takiej klawiaturze. Dla osób, które każdego dnia piszą naprawdę sporo jest to rozwiązanie bardzo ważne. Mimo tego, że cena jest dość wysoka to jednak warto będzie zainwestować w takie rozwiązania. Dla niektórych wadą może być dość głośne działanie takich klawiatur. Ze względu na to, że w takich urządzeniach nie ma silikonowych gumek to nie dochodzi do wyciszenia. Wciśnięcie przycisku spowoduje, że pojawi się charakterystyczny klik. Można to usunąć poprzez zastosowanie specjalnych uszczelek – oringi. Zakłada się je na klawisz, co sprawia, że po wciśnięciu nie dochodzi do uderzenia się plastiku. Do tego celu jesteśmy w stanie wykorzystać specjalne nakładki na klawisze, jak również uszczelki, które są do kupienia w zwykłym sklepie technicznym. Chcąc przystosować klawiaturę nie będziemy potrzebowali zbyt wielkich środków finansowych.

Dodaj komentarz