Profesjonalny radca prawny Gliwice
20 lipca 2018
Wysokiej jakości lakier akrylowy
13 września 2018
Profesjonalny radca prawny Gliwice
20 lipca 2018
Wysokiej jakości lakier akrylowy
13 września 2018

Wycieraczki samochodowe

Jednym z istotniejszych elementów wchodzących w skład wycieraczek samochodowych są pióra. Jest to produkt wymienny, który bez problemu można wymontować z auta i zamontować go ponownie. Dobór takiego asortymentu, również nie jest trudny, gdyż na podstawie posiadanych już zużytych piór można dobrać nowe ich odpowiedniki, biorąc pod uwagę ich długość i rodzaj montażu.

 

Pióra do wycieraczek samochodowych są elementem wymiennym montowanym w stelażu auta. Można odnaleźć je w sklepach motoryzacyjnych w kompletach, w których odnajdziemy pióra dla przedniej oraz tylnej szyby. Najczęściej tego rodzaju pióra wycieraczek występują w kompletach 2+1 albo oddzielnie pióra przednie i pióro tylnie. Z reguły w standardowych pojazdach mechanicznych osobowych liczymy dwa pióra zamontowane z przodu i jedno z tyłu auta. W ciężarowych jest już różnie, w zależności od rodzaju samochodu oraz marki pojazdu mechanicznego.

Zużycie piór w pojazdach mechanicznych

Zużycie piór samochodowych można bardzo łatwo rozpoznać. Na podstawie ich pracy, w tym wydawanych odgłosów ocenimy znacznie wcześniej, jakość posiadanych piór. Pióra do wycieraczek stanowią wyposażenie pojazdów mechanicznych istotne ze względu na zachowanie bezpieczeństwa na drogach podczas opadów deszczu lub śniegu, niepogody utrudniającej widzenie przez przednią oraz tylną szybę. Ich zużycie rozpoznamy przede wszystkim po tym, że nie będą spełniały w pełni swojej funkcji, czyli zaczną ograniczać widoczność przez szybę samochodową, zaczną przeskakiwać na szybie pozostawiając smugi, jak również zaczną pojawiać się niezebrane części nagromadzonej wody na szybie pojazdu mechanicznego.

Wycieraczki do samochodów osobowych

Wykorzystując codziennie własne auto, w obrębie, chociażby dojazdu do pracy, warto jest zadbać o to, aby działało perfekcyjnie. Równie ważną sprawą będzie dopilnowanie pojazdów wykorzystywanych do pracy w firmach, wchodzących w skład flot, służących do wypełniania codziennych obowiązków zawodowych. Dopilnowanie sprawności takich szczegółów w pojazdach jest bardzo istotne dla bezpieczeństwo. Nie wolno ich lekceważyć, gdyż widoczność na drogach z zużytymi wycieraczkami jest znikoma. Od tego zależy, niekiedy zdrowie i życie nie tylko nasze, ale również przechodniów, rowerzystów czy kierowców w innych pojazdach mechanicznych. Już pojedyncze smugi pozostawiane na szybie są znakiem, że warto jest pomyśleć nad wymianą wyposażenia, czyli wymiennych piór do samochodu. Dzięki temu nie tylko zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych, ale również o to, żeby przednia czy tylna szyba nie była porysowana przez zużyte pióra niewymienione na czas.

Rekomendowany przez nas sklep: https://piorawycieraczek.pl/
Jeżeli szukasz pomocy w promocji swojego sklepu motoryzacyjnego zajrzyj na https://motoreklama.pl/reklama-sklepu-motoryzacyjnego/

Dodaj komentarz