Holowanie samochodu osobowego
18 sierpnia 2016
Bezpieczeństwo w pracy w branży przemysłowej
18 sierpnia 2016
Holowanie samochodu osobowego
18 sierpnia 2016
Bezpieczeństwo w pracy w branży przemysłowej
18 sierpnia 2016

Wypadki i kolizje drogowe

Wypadku na drogach zdarzają się niestety bardzo często. Szczególnie w Polsce, gdzie wskaźnik takich sytuacji jest jednym z najwyższych w Europie. Przyczyna takiego stanu rzeczy może być różna. Jedne osoby są zdania, że wszystko przez zły stan nawierzchni, który daje się we znaki szczególnie przy brzydkiej pogodzie lub zimą. Inne osoby uważają, że wszystko jest związane z brawurą niektórych kierowców oraz nieumiejętnym zachowaniem się w niektórych sytuacjach. Wyjeżdżając na publiczne drogi musimy mieć pełną świadomość tego, że również możemy popełnić jakiś błąd. Dlatego w niektórych sytuacjach będziemy musieli zachować większą ostrożność niż wynikałoby to z warunków. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć większości problemów i przede wszystkim uniknąć wypadku samochodowego. Pamiętajmy, że w takim zdarzeniu może dojść do poważnego urazu osób uczestniczących w takim zdarzeniu, jak również może dojść nawet do ich śmierci. Bardzo ciężko jest żyć ze świadomością, że ktoś stracił życie z naszej winy.

Wypadki drogowe

Oczywiście nie zawsze to my będziemy sprawcą wypadku. Może okazać się, że to ktoś zawini, a my będziemy w takim przypadku poszkodowanym. Jest to też bardzo niebezpieczne, bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania innych osób. Tym bardziej, że często można spotkać się z osobami, które nie przestrzegają żadnych zasad i jeżdżą jak kompletni wariaci drogowi. Nie każde zdarzenie drogowe można zakwalifikować jako wypadek samochodowy. O nim mówimy wyłącznie wtedy, gdy dojdzie do utraty zdrowia lub też życia. Jeżeli w trakcie takiego zdarzenia dochodzi jednie do zniszczenia samochodu lub jego zarysowania to mówimy wtedy o kolizji. Takie rzeczy zdarzają się równie często, zwłaszcza na zatłoczonych parkingach. Bardzo łatwo jest nie zauważyć samochodów, które będą wyjeżdżały z innego miejsca itd. Z reguły takie zdarzenia nie są niebezpieczne i kończą się na spisaniu protokołu policyjnego. Pieniądze na naprawę potrącane są wtedy z ubezpieczenia AC oraz OC.

Wypadek może zakończyć się koniecznością wezwania lawety (pixabay.com)

Wypadek może zakończyć się koniecznością wezwania lawety (pixabay.com)

Uszkodzenie samochodów

Może zdarzyć się również, że tylko jeden pojazd będzie brał udział w takim zdarzeniu drogowym. Na przykład, gdy wpadniemy w poślizg w czasie zimy. Możemy wtedy wylądować pojazdem w rowie lub też rozbić pojazd na drzewie. Takie rzeczy są bardzo niebezpieczne i dlatego musimy uważać, gdy jezdnia nie jest w najlepszym stanie. Może okazać się, że samochód będzie na tyle zniszczony, że konieczna będzie pomoc drogowa, która pozwoli nam na zawiezienie samochodu do mechanika. Poruszając się po publicznych drogach musimy wykazać się przede wszystkim wyobraźnią oraz odpowiedzialnością. Nie jesteśmy sami na drogach i ryzykujemy nie tylko własne życie. Dlatego konieczne jest dostosowanie się do przepisów ruchu drogowego, bo w innym razie może dochodzić do ogromnych problemów, które mogą zakończyć się śmiercią lub poważnymi obrażeniami – niektóre z nich mogą sprawić, że poszkodowana osoba będzie osobą sparaliżowaną lub niepełnosprawną.

Dodaj komentarz