Katalizator w samochodzie – jak działa i do czego służy?
30 czerwca 2017
Czy pozycjonowanie strony internetowej będzie dobrym wyborem dla twojej firmy?
30 czerwca 2017
Katalizator w samochodzie – jak działa i do czego służy?
30 czerwca 2017
Czy pozycjonowanie strony internetowej będzie dobrym wyborem dla twojej firmy?
30 czerwca 2017

Jak zadbać o zmywarkę, aby zmniejszyć ryzyko jej usterek?

Zmywarki pojawiają się w coraz większej liczbie polskich domów. To bardzo praktyczne i pomocne sprzęty, dzięki którym jesteśmy w stanie zmywać bez wysiłku. Jednak podobnie jak inne AGD, także zmywaki narażone są na różne usterki. Możemy jednak je zmniejszyć, gdy będziemy pamiętali o kilku ważnych sprawach.

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę zmywarek, które pozwalają nam na zapomnienie o trudzie samodzielnego zmywania. Wystarczy, że wrzucimy do środka brudne naczynia i włączymy urządzenie z odpowiednim detergentem w środku, aby po kilku godzinach wyjąć je czyste i suche.

Gdy chcesz, aby zmywarka służyła ci przez długi czas i nie wywoływała usterek, warto zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi jej użytkowania, a także stosować się do kilku dodatkowych zasad.

1. Korzystaj ze specjalnych detergentów
Do zmywarki powinniśmy korzystać z detergentów przeznaczonych właśnie do tego celu. W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę specyfików, na przykład w formie kapsułek, tabletek, proszku czy żelu. Są to także środki typu kilka w jednym, które pełnią rolę środka myjącego, nabłyszczacza oraz soli.

Gdy stosujemy środki kilka w jednym, pamiętajmy jednak o tym, że chociaż zawierają one sól, to nie powinniśmy rezygnować z niej i wsypywać ją dodatkowo do odpowiedniej przegrody w zmywarce. Dlaczego? Ponieważ sól tabletce lub kapsułce jest niewystarczająca. Brak soli może zmniejszyć skuteczność zmywania, a nawet doprowadzić do uszkodzenia zmywarki.

2. Czyszczenie zmywarki wraz z filtrem
Kolejna ważna sprawa to regularne czyszczenie zmywarki. Możemy robić to z użyciem specjalnych preparatów do czyszczenia zmywarek, które zalecane są do użycia kilka razy na rok. Wtedy preparat wkładamy do zmywarki i uruchamiamy ją bez żadnych naczyń. Oczywiście, pamiętajmy też o wycieraniu zabrudzeń na zmywarce – jej drzwiczkach i uszczelkach.

Bardzo ważne jest też czyszczenie filtra zmywarki, który z czasem mocno się brudzi. Producenci zalecają czyszczenie filtra zwykle raz na tydzień lub rzadziej, gdy zmywarki nie uruchamiamy codziennie. Zapchanie filtra nie tylko zmniejsza skuteczność zmywania, ale też może doprowadzić do zalania kuchni.

3. Uważaj, co myjesz w zmywarce
Nie wszystko możemy umyć w zmywarce. Pamiętajmy o tym, aby nie umieszczać w niej pędzli, szmatek, gąbek, filtrów piecowych, rzeczy zanieczyszczonych substancjami łatwopalnymi, na przykład benzyną. Przed umieszczeniem naczyń w zmywarce usuńmy z nich resztki jedzenia.

Gdy przydarzy się usterka, wybierz dobry serwis AGD Katowice to jedno z miast, gdzie otrzymamy szybką i fachową obsługę. Gdy potrzebujesz pomocy od razu, skorzystaj z pomocy serwisu www

Dodaj komentarz