Kafle w płynie – innowacyjna farba pod prysznic
4 lipca 2017Kitesurfing – jak zacząć swoją przygodę?
4 lipca 2017Jak walczyć z pleśnią na ścianach?
Pleśń na ścianie nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również jest niebezpieczna dla zdrowia. Właśnie dlatego, gdy zauważamy takie właśnie zmiany, powinniśmy usunąć je jak najszybciej. Jak możemy to zrobić?
Skąd bierze się pleśń na ścianach?
Na rozwój pleśni najbardziej narażone są te pomieszczenia, w których panuje wysoka wilgoć. Pleśń może rozwijać się także z powodu zawilgocenia elementów konstrukcyjnych albo być rezultatem nieodpowiedniej wentylacji.
Pleśń, a dokładnie grzyby pleśniowe najlepiej rozwijają się w przestrzeniach o słabej wentylacji oraz wysokiej wilgoci. Najczęściej możemy zobaczyć je w łazienkach, piwnicach, również w kuchniach czy na strychach. Zarodniki tych grzybów znajdują się w powietrzu, a wtedy, gdy pojawią się sprzyjające warunki, zaczyna się rozwijać. Najczęściej daje wtedy efekt pomarańczowych, czarnych czy beżowych plam, które wydzielają nieprzyjemny zapach.
Gdy zauważymy pleśń na ścianach, powinniśmy od razu zabrać się za jej usunięcie. Pleśń posiada właściwości alergizujące, potęguje dolegliwości górnych dróg oddechowych, a także ma właściwości rakotwórcze.
Jak usunąć pleśń ze ścian?
Aby poradzić sobie z pleśnią na ścianach, nie wystarczy tylko jej zamalować zwykłą farbą. Musimy ją dokładnie usunąć, ponieważ w przeciwnym przypadku będzie powracać.
Pierwszy krok do usuniecie pleśni, co możemy zrobić z użyciem specjalnych specyfików o właściwościach grzybobójczych. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy pleśń wychodzi spod tynku. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tynk skuć, a ścianę oczyścić z użyciem drucianej szczotki czy szpachelki.
Zabezpieczenie ścian przed pleśnią
Samo usunięcie pleśni to jednak jeszcze nie wszystko. Ścianę powinniśmy zabezpieczyć przed jej ponownym pojawianiem się. W tym pomogą nam specjalne farby na pleśń, które możemy zakupić w różnych kolorach oraz jako środki bezbarwne.
Zawierają one specjalne składniki grzybobójcze, które pozwalają na zastopowanie ponownego rozwoju grzybów. Co więcej, wiele z nich tworzy na nawierzchni specjalną powłokę o właściwościach hydrofobowych, czyli nie wchłaniają one wody i wilgoci. Takie farby świetnie nadają się do użycia w łazienkach, kuchniach, a także w innych pomieszczeniach, gdzie panuje podwyższona wilgoć.
Jeśli również interesują cię takie właśnie specyfiki, sprawdź specjalistyczną farbę antygrzybiczną ACTIVE H, która posiada udowodnione działanie grzybobójcze i antybakteryjne. Więcej informacji na temat tej farby możemy znaleźć na stronie internetowej: https://www.aquaceramic.com.pl/