Pomysł na biznes – usługi sprzątające
27 lipca 2016
Czego nie wiemy o alarmach?
27 lipca 2016
Pomysł na biznes – usługi sprzątające
27 lipca 2016
Czego nie wiemy o alarmach?
27 lipca 2016

ABC przeprowadzki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przeprowadzki to dość przyjemne aczkolwiek żmudne przedsięwzięcie. W ciągu krótkiego czasu trzeba bowiem spakować do pudeł i kartonów dorobek całego życia i przetransportować go na niekiedy znaczną odległość. Ci z nas, którzy choć raz w życiu zmieniali miejsce zamieszkania wiedzą, ile stresu i kłopotów może dostarczyć przeprowadzka. A i tak potem okazuje się, że w szale pakowania zginęły gdzieś ukochane spodnie albo stłukła się jakaś rodzinna pamiątka. Najwięcej kłopotów i wypadków przy przeprowadzkach wynika z nieumiejętnego pakowania i źle dobranego środka transportu.

b

Pakowanie do przeprowadzki należy rozpocząć odpowiednio wcześniej, aby niczego nie przeoczyć i mieć odpowiednio dużo czasu na spokojne pogrupowanie rzeczy. Okazuje się bowiem, że tylko układanie rzeczy w grupy gwarantuje skuteczny transport bez ryzyka uszkodzenia. Kolejną ważną kwestią jest właściwe opakowanie. Rzeczy szklane powinniśmy pakować w pudełka kartonowe i dodatkowo wyłożyć je folią bąbelkową i starymi gazetami, aby amortyzowały każdy ruch. Drobne przedmioty najlepiej zapakować w zawiązane woreczki a następnie umieścić w pudełku kartonowym. Elementem obowiązkowym jest także podpis i numeracja pudełka. W podpisie umieszczamy zarówno nazwę pomieszczenia jak i zawartość pudełka (szczególnie, jeżeli jest to szkło lub porcelana). Możemy także zamieścić na pudełku strzałkę informującą w jaki sposób ma być ułożone pudło (w przypadku telewizorów LCD, szkła i żyrandoli jest to szczególnie cenna informacja). Unikniemy w ten sposób chaosu związanego z poszukiwaniem, poza tym przy wnoszeniu pudeł do nowego mieszkania lub domu, możemy od razu lokować je w odpowiednim pomieszczeniu. Ubrania z powodzeniem możemy pakować do toreb podróżnych i walizek, ale także go grubych foliowych worków. Worki są dosyć plastyczne więc taki sposób pakowania pozwala na dużą oszczędność miejsca.

stock-photo-44050118-back-yard

Auto do przeprowadzki to poza pakowaniem kwestia kluczowa. Do przewożenia mebli najlepiej wynająć meblowóz lub auto dostawcze. W przypadku transportu pudeł z wyposażeniem i ubrań spokojnie sprawdzi się wypożyczalnia przyczep, w której dobierzemy sobie przyczepę o odpowiedniej wielkości. Przyczepy to dosyć tanie i wygodne rozwiązanie. Sprawdźmy jednak, czy nasze auto posiada hak. Zwróćmy także uwagę na sposób rozliczania na wypożyczenie auto. Niektóre firmy dysponujące flotą proponują rozliczenie w stosunku dziennym, inne w przeliczeniu za kilometr. Musimy więc policzyć sobie, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne. Pamiętajmy jednak, aby zacząć organizować przeprowadzkę odpowiednio wcześniej. Pośpiech jest tu złym doradcą.

Dodaj komentarz