ABC przeprowadzki
27 lipca 2016
W domu Wielkiego Brata, czyli oko na nianię
27 lipca 2016
ABC przeprowadzki
27 lipca 2016
W domu Wielkiego Brata, czyli oko na nianię
27 lipca 2016

Czego nie wiemy o alarmach?

Bezpieczeństwo domu i otoczenia to dla wielu z nas kwestia kluczowa, zwłaszcza jeżeli często zdarzają nam się długie podróże, lub mieszkają z nami w domu dzieci. Systemy alarmowe to dziś najlepsza dostępna forma zabezpieczenia domu przed włamaniem i rabunkiem. Z powodzeniem instalujemy rozbudowane alarmy w swoich domach, które nie tylko są w stanie wykryć niepowołany ruch, ale także zidentyfikować pożar, powiadomić odpowiednie służby a nawet oświetlić cały dom i zamknąć okna oraz drzwi pozostawiając włamywacza w domu do czasu przyjazdu policji. Jednak okazuje się, że alarmy mają też swoje ciemne strony.

b

Na samym początku warto zaznaczyć, że montaż alarmu niesie zdecydowane i niemożliwe do przecenienia zalety, których nie sposób zdetronizować. Jednak zanim zdecydujemy się na instalację alarmu, warto wiedzieć o nich jak najwięcej. Dlaczego? Dlatego, że producenci systemów alarmowych często pomijają niuanse i słabsze punkty, aby sprzedać produkt. A alarmy, jak każde inne urządzenie elektroniczne – nie są doskonałe.

Mimo dużej konkurencji na rynku, systemu alarmowe są wciąż drogie

Przede wszystkim systemy alarmowe są kosztowne. Można oczywiście pokusić się o samodzielną instalację prostego alarmu, jednak domy o dużej powierzchni użytkowej wymagają bardziej rozbudowanych funkcji i większej ilości urządzeń. A to generuje już niemałe koszta. Często więc zmuszeni jesteśmy do ograniczenia kosztów i zamiast wybrać system alarmowy powiadamiający służby o zagrożeniu za pomocą internetu, decydujemy się na tańszy – podłączony do linii telekomunikacyjnej. Linię telefoniczną bardzo łatwo można przeciąć i wtedy alarm w ciągu kilku sekund zostaje rozbrojony.

c

Użytkownicy alarmów dość często narzekają na fałszywe alarmy. Wynikają one z niewłaściwego lub nieprecyzyjnego programowania systemów, które uruchamiają alarm podczas nocnej wycieczki to toalety. A trzeba wiedzieć, że firma ochroniarska, z którą mamy podpisaną umowę może naliczać dodatkowe opłaty za fałszywe alarmy. Z drugiej strony – nagminnie zdarzają się zaburzenia w pracy czujników ruchu. O taką usterkę wcale nie jest trudno – wystarczy, że w urządzeniu zagnieżdżą się owady. Czujniki ruchu są także niewiarygodne w pomieszczeniach z klimatyzacją, kominkiem i w miejscach gdzie są przeciągi. Mogą wtedy pozostawać obojętne na ruch. A jak wiadomo działanie systemu alarmowego spoczywa właśnie na barkach detektorów ruchu. Dlatego też w instalacji alarmu ważne jest, aby urządzenia były dobrej jakości i posiadały wieloletnią gwarancję. W przeciwnym razie alarm pomimo poniesienia niemałych kosztów nie będzie spełniał swojej roli.

Dodaj komentarz