Pozbawione laktozy, tradycyjne japońskie mleko
3 sierpnia 2016
Istota prowadzenia zdrowego trybu życia
3 sierpnia 2016
Pozbawione laktozy, tradycyjne japońskie mleko
3 sierpnia 2016
Istota prowadzenia zdrowego trybu życia
3 sierpnia 2016

Czym charakteryzuje się dieta paleo?

Dieta ludzi na przestrzeni lat w bardzo dużym stopniu ulegała licznym zmianom. Początkowo niemożliwe było używanie niektórych składników spożywczych, ponieważ nie wiedziano skąd je zdobyć. Dlatego często nie jedzono wielu zbóż i nabiału i niektórych innych składników, które znane są nam dzisiaj pod wieloma postaciami. Dieta ludzi mieszkających w odległych czasach opierała się głównie na spożywaniu warzyw, owoców, mięsa, ryb czy grzybów. W dzisiejszych czasach można zetknąć się więc z dietami, które w bardzo dużym stopniu nawiązują do właśnie tak odległych czasów.

Czym jest dieta paleo?

Dieta paleo, to nawyki odżywiania, które związane są właśnie z produktami, które w odległych czasach spożywane były przez ludzi. Na dzień dzisiejszy taką dietę raczej trudno nazwać dietą odchudzającą, ponieważ nie eliminuje ona jedzenia pod względami ilość spożywanych składników spożywczych, a tylko dopiera je pod względem wystarczająco dobrej jakości. Eliminowane są więc cukry, wiele roślin strączkowych, niektóre znane dzisiaj formy nabiału (sery itd.). Pozostaje się przy dobrej jakości mięsie, owocach i warzywach. Warto w przypadku tej diety zauważyć, że nawet w przypadku wypieków należy stosować innej jakości mąkę. Mąka migdałowa zazwyczaj zastępuję tą, która wykorzystywana jest przez nas na co dzień, lecz należy mieć na uwadze, że nie należy jej stosować do przyrządzania klasycznych wypieków. Trzeba korzystać w takich sytuacjach ze specjalnych przepisów na wypieki paleo.

Styl życia

Coraz częściej zetknąć się można z osobami, które preferują dietę paleo niemal jako styl życia. Co to tak naprawdę oznacza? Głównie przystosowanie współczesnego życia, do tego który jest naszym naturalnym trybem zarówno odżywiania się jak i postępowania, który prawdopodobnie był prowadzony przez naszych przodków jeszcze lata temu. Najważniejsze jednak, by przy stosowaniu jakiejkolwiek diety, być w stanie zapewnić organizmowi dostęp do wszystkich najważniejszych witamin, minerałów i składników odżywczych.

Dodaj komentarz