Niedoceniane i bagatelizowane preparaty probiotyczne
4 sierpnia 2016
Urządzenia domowe – wymiana czy naprawa?
8 sierpnia 2016
Niedoceniane i bagatelizowane preparaty probiotyczne
4 sierpnia 2016
Urządzenia domowe – wymiana czy naprawa?
8 sierpnia 2016

Super żywność w walce z nowotworami

Jesteś tym, co jesz – to dość często powtarzane zdanie idealnie ukazuje istotę właściwego odżywiania. Wraz z jedzeniem dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych do życia pierwiastków i witamin. Jest to jedyny sposób na to, aby niczego mu nie zabrakło i prawidłowo funkcjonował. Oczywiście możemy łykać witaminy z formie pastylek, jednak jest to jedynie marna namiastka i oczywiście niepełne zaspokojenie potrzeb. Jedzenie to oprócz zaspokojenia głodu także i lekarstwo. Naukowcy udowodnili, że właściwa dieta pomaga się ustrzec przed wieloma groźnymi dla zdrowia schorzeniami a nawet i nowotworami.

d

Od pewnego czasu w powszechnym obiegu krążą pogłoski o magicznej liście super produktów, które odgrywają ogromną rolę w walce o zdrowie. Produkty te zwane są super żywnością. Wbrew pozorom super żywność to nie egzotyczne i mało popularne produkty, które zarezerwowane są ze względu na swoją cenę dla nielicznych. Na tej pokaźnej liście znajduje się mnóstwo powszechnie znanych warzyw, owoców, przypraw i innych produktów, które dostać możemy w każdym pobliskim sklepie a których o działanie prozdrowotne zupełnie byśmy nie podejrzewali.

Super żywność to produkty, które na stałe goszczą w naszych domach, ale bagatelizujemy ich rolę

I tak do super żywności zaliczono między innymi warzywa takie jak marchew, buraki, pomidory, brokuł, czerwoną paprykę i czosnek oraz owoce – jabłka, maliny, truskawki. Znajdują się tutaj także tłuste ryby (łosoś), miód, kiszona kapusta. Oprócz naszych rodzimych produktów do kategorii super żywności zalicza się także wodorosty Wakame, orzechy brazylijskie, zielony jęczmień, mleko ryżowe, sojowe i migdałowe, amarantus, ryś jaśminowy, nasiona sezamu, kokos i produkty z niego wytwarzane. Mięsa zaliczane do super żywności to przede wszystkim mięsa chude bez skóry, a więc chuda wołowina, kurczak z naturalnego chowu i indyk. Oczywiście pominąć nie należy owoców morza. Ale to nie wszystko, bo oprócz tych produktów istotny jest także tłuszcz, jakiego dostarczamy naszemu organizmowi. Nieoceniony jest tutaj olej rzepakowy, olej lniany, oliwa z oliwek, olej z orzechów arachidowych i polski olej rydzowy.

stock-photo-44050118-back-yard

Lista z super żywnością powstała nie tylko po to, aby uświadomić nas jak dobroczynne dla naszego zdrowia są produkty, które spożywamy codziennie, ale także po to, by przekonać, że dla zdrowia ważna jest bogata i urozmaicona dieta pełna produktów różnego rodzaju i gatunku.

Dodaj komentarz