Ogromny wybór ekologicznych produktów
28 lipca 2016
Stan polskich hoteli
28 lipca 2016
Ogromny wybór ekologicznych produktów
28 lipca 2016
Stan polskich hoteli
28 lipca 2016

Czym charakteryzuje się ekologiczne mleko?

Moda na ekologie jest dzisiaj bardzo ogromna, dotyczy to niemal wszystkich dziedzin codziennego życia wielu ludzi. Spotkać się możemy z ekologicznymi sposobami ogrzewania domu, ekologicznymi źródłami energii, ekologicznymi środkami czyszczącymi, a nawet ekologicznym rolnictwem. Oczywiście nie jest to żaden powód do zmartwień, ponieważ wszystko co ekologiczne jest zazwyczaj bardzo zdrowe, smaczne, dobre dla otoczenia i żadnym bądź bardzo minimalnym stopniu wpływa jakkolwiek negatywnie na środowisko. Ekologiczne jedzenie co chwilę można spotkać na sklepowych półkach, ale czy ktokolwiek zastanawiał się, dlaczego niektóre produkty określane są mianem „eko”? Dlaczego choćby ekologiczne mleko jest tak dobre i zdrowe?

Ekologiczne rolnictwo

Zacząć trzeba od ekologicznego rolnictwa, które już samo w sobie sprawia, że produkowane dzięki niemu produkty, są niesłychanie lepsze, od tych, które produkowane są według tradycyjnych metod. W dzisiejszych czasach w rolnictwie ekologicznym nie można wykorzystywać technik i środków, które mogłyby mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nie można więc określać produktów mianem ekologicznych i tym samym stosować przy ich produkcji środków chemicznych szkodzących przyrodzie.

Mleko ekologiczne

To że mleko pochodzi głównie od krów wie każde dziecko, ale czym tak naprawdę to zwykłe różni się od tego jakim jest BIO mleko? Krowy, które wykorzystuje się do produkcji tego dobrego, ekologicznego mleka, karmione są tylko i wyłącznie przy pomocy naturalnych pasz, które na dodatek wytwarzane są na miejscu, w gospodarstwach rolnych, w których się znajdują. Nie można więc podawać im wzbogacanych jakimikolwiek chemicznymi substancjami pokarmów. To samo jest nawet w przypadku samego wypasania krów. Mogą jeść tylko i wyłącznie trawę, przy której nie wykorzystywano żadnych chemicznych nawozów i substancji. Dzięki temu krowy pasie się w na pięknych, zielonych i naturalnych łąkach.

Dodaj komentarz