Kontrola stanu samochodów osobowych – zadbaj o bezpieczeństwo
25 lipca 2016
Rakieta rakiecie nierówna
25 lipca 2016
Kontrola stanu samochodów osobowych – zadbaj o bezpieczeństwo
25 lipca 2016
Rakieta rakiecie nierówna
25 lipca 2016

Czym jest ECU i jak dzięki niemu poprawić wydajność samochodu?

Każdy samochód osobowy, który opuszcza linię produkcyjną, musi spełniać wiele konkretnych norm, które określają jak ma wyglądać jego spalanie. Samochody nie mogą bowiem emitować do powietrza zbyt dużych ilości szkodliwych związków, dlatego producenci muszą dbać o to, by samochody były w miarę możliwości jak najbardziej ekologiczne. Przez to, niektóre auta, nie osiągają takich prędkości i nie posiadają takiej mocy, na jakie stać zamontowany w nich silnik. Pracą silnika samochodowego kontroluje specjalne urządzenie sterowane zaawansowanym oprogramowaniem.

ECU – Engine Control Unit

ECU jest elektronicznym urządzeniem zarządzającym systemem pracy silnika, często określane jest również mianem sterownika wtrysku. Zazwyczaj w wielu samochodach osobowych, ECU ogranicza funkcjonowanie samochodu do takiego stopnia, by spalało ono w miarę możliwości jak najmniej paliwa. Przez to auta są zdecydowanie słabsze. Co zrobić, by auto pracowało zdecydowanie bardziej wydajnie?

Elektroniczne zwiększenie mocy silnika

Jeżeli zależy nam na tym, by nasz samochód zaczął osiągać zdecydowanie lepsze wyniki jeżeli chodzi o prędkość i spalanie, powinniśmy się zainteresować zagadnieniem jakim jest chip tuning. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, można sprawić, że auto stanie się zdecydowanie bardziej bezpieczne, wydajne, a do tego będzie palić czasem nawet dużo mniej. Na temat chip tuningu panuje trochę złych opinii, ale są to opinie osób, które korzystały z niezbyt profesjonalnych form zwiększania mocy silnika, co potem odbiło się zarówno na ich kieszeniach jak i samych samochodach. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania, ponieważ bywa ono naprawdę bardzo skuteczne szczególnie w przypadku silników wyposażonych w turbiny, ale istnieje możliwość przeprowadzenia skutecznych zmian zarówno w silnikach wolnossących. Efekty bywają naprawdę widoczne w większości przypadków.

Dodaj komentarz