Czym jest ECU i jak dzięki niemu poprawić wydajność samochodu?
25 lipca 2016
Oko na squasha
25 lipca 2016
Czym jest ECU i jak dzięki niemu poprawić wydajność samochodu?
25 lipca 2016
Oko na squasha
25 lipca 2016

Rakieta rakiecie nierówna

Sprzęt w sportach rakietowych odgrywa ogromną rolę, ponieważ to rakieta jest głównym narzędziem pracy, od której poza umiejętnościami zależy najwięcej. Szczególnie sytuację tę można zaobserwować w przypadku badmintona – niedocenianego acz wymagającego wszechstronnych umiejętności sportu. To właśnie rakieta jest przekładnikiem siły jaką wkłada gracz w wybicie lotki. A jak wiadomo lotki są przedmiotami niezwykle lekkimi i wrażliwymi na każdy ruch. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie rakiety.

d

Wbrew obiegowym opiniom, rakiety do badmintona nie są dla wszystkich identyczne. Przede wszystkim o wyborze decyduje poziom zaawansowania gracza. Gracze początkujący wybierać powinni rakiety lekkie i elastyczne. Rakiety te dość łatwo można kontrolować a co za tym idzie i stosunkowo łatwo się nimi manewruje, jednak aby uzyskać dobry efekt, trzeba włożyć w uderzenie sporo siły. Rakiety ciężkie i sztywne natomiast zapewniają lepszą prędkość i siłę uderzenia, jednak do operowania nimi trzeba więcej wysiłku. Najlepszym rozwiązaniem będą zdecydowanie rakiety uniwersalne, które sprawdzą się zarówno dla graczy początkujących jak i średnio zaawansowanych.

Właściwie dobrana rakieta do badmintona to klucz sukcesu

Specjaliści od badmintona uzależniają także wybór rakiety od stylu gracza, ponieważ warunkuje on wybór poszczególnych technik uderzenia. Styl ofensywny to styl z przewagą szybkich i dynamicznych zagrań mających na celu zdobycie punktu a także płaskie agresywne uderzenia pod skosem. U takiego gracza rakieta musi posiadać środek ciężkości zlokalizowany przy głowicy. Gracze ofensywni zdecydowanie wybierają ciężkie rakiety sztywne. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku gry skoncentrowanej na defensywie a więc obfitującej w uderzenia rozpracowujące przeciwnika, a więc odsuwające go od centralnego obszaru boiska lub lokujące lotkę tuż za siatką. Zawodnicy ci powinni mieć rakiety o balansie ciężkości przy rączce, elastyczne i lekkie.

c

Różne rodzaje rakiet do badmintona to oczywiście wspaniała okazja do tego, aby poznać swoje możliwości i rozwinąć umiejętności. Jednak możemy mówić o tym dopiero w momencie, kiedy osiągniemy już określony stopień zaawansowania. Na początku przygody z badmintonem najlepszym rozwiązaniem są rakiety uniwersalne o umiarkowanej elastyczności i ciężkości.

Dodaj komentarz