Jak rozkręcić weselną imprezę?
27 lipca 2016
Systemy alarmowe dopasowane do stylu życia domowników
27 lipca 2016
Jak rozkręcić weselną imprezę?
27 lipca 2016
Systemy alarmowe dopasowane do stylu życia domowników
27 lipca 2016

Dach pokryty naturalną trawą – ekologiczne i oszczędne rozwiązanie

Ekologia jest na dzień dzisiejszy zagadnieniem naprawdę bardzo popularnym, dotyczy ona wielu innych zagadnień. Słyszy się o ekologii w energetyce, w przypadku samochodów jeżdżących po ulicach, rolnictwie, przy okazji ogrzewania i spalania paliw, a nawet w budownictwie. Jest to temat bardzo popularny, ponieważ ludzie w końcu zyskują świadomość na temat tego, że przez lata swojej egzystencji człowiek dokonał na Ziemi całkiem spore ilości szkód. Dlatego powstaje coraz więcej ciekawych i nowoczesnych rozwiązań, które są ekologiczne i oszczędne dla naszych portfeli. W przypadku budownictwa, jednym z najciekawszych zagadnień, są dachy pokryte trawą.

Zielone, ekologiczne dachy

To nie jest żaden żart. Dachy pokryte zieloną, piękną trawą są w wielu miejscach popularne z wielu powodów. Jak tak naprawdę zbudowany jest taki zielony dach i jakie jest on w stanie przynieść korzyści? Takie ekologiczne dachy polegają stworzeniu na dachu warunków, które będą sprzyjały rośnięciu roślin. Składają się zazwyczaj z kilku konkretnych warstw (od dołu):

warstwa hydroizolacyjna – zabezpiecza wnętrze domu przed dostawaniem się do niego wody oraz wilgoci,
warstwa termoizolacyjna – dzięki niej dom otrzymuje odpowiednią izolację cieplną od strony zadaszenia,
– warstwa zabezpieczająca – zabezpiecza znajdujące się poniżej warstwy, przed dostaniem się do nich korzeni,
warstwa drenażu – zapewnia spływającej wodzie możliwość łatwego wydostania się z dachu,
warstwa filtrująca – chroni warstwę drenażu przed zanieczyszczeniami,
warstwa roślinna – stwarza roślinom wystarczająco odpowiednie warunki, które pozwalają im rosnąć.

Zalety zielonych dachów

Po samej konstrukcji można domyślić się niektórych zalet. Z pewnością taki dach jest niezwykle naturalny oraz ekologiczny. Przy zastosowaniu go, jest również całkiem niedrogi, dodatkowo jest jednym z najtrwalszych rozwiązań, jakie dostępne są na dzień dzisiejszy. Zapewnia doskonałą izolację cieplną, dzięki czemu zaoszczędzić możemy na ogrzewaniu. Jest to również rozwiązanie oryginalne i rzadko spotykane.

Dodaj komentarz