Dach pokryty naturalną trawą – ekologiczne i oszczędne rozwiązanie
27 lipca 2016
Parki rozrywki na mapie Polski
27 lipca 2016
Dach pokryty naturalną trawą – ekologiczne i oszczędne rozwiązanie
27 lipca 2016
Parki rozrywki na mapie Polski
27 lipca 2016

Systemy alarmowe dopasowane do stylu życia domowników

Jeszcze parę lat temu alarmy domowe były zarezerwowane jedynie dla najbardziej zamożnych właścicieli domów, dziś z powodzeniem są instalowane niemal w każdym budynku, zarówno w domach prywatnych jak i budynkach użyteczności publicznej. Duża konkurencja na rynku automatyki domowej, szczególnie w dziedzinach systemów zabezpieczeń wymusiła znaczne spadki cen i poszerzenie oferty. Niegdysiejsze alarmy, które włączały się przypadkowo w środku nocy i wyły przez kilkanaście minut odchodzą już do lamusa. Nadchodzą za to inteligentne systemy alarmowe dopasowane do użytkowników i ich stylu życia.

b

Okres letni to zdecydowanie większe ryzyko włamań i rabunków. Dzieje się tak, ponieważ w lato częściej niż w ciągu całego roku domy pozostają bez opieki na dwa a nawet i trzy tygodnie. Zazwyczaj prosimy o opiekę nad domem sąsiadów lub rodzinę, jednak w większości przypadków nie mają oni możliwości całodziennego dozoru nad naszą posiadłością. A włamywaczowi wystarczy jedynie kilka chwil aby dostać się do domu i skutecznie go splądrować tak, aby nikt nie zauważył. Alarm wydaje się więc być konieczny. Jednak oprócz alarmu warto także na czas wyjazdu zamówić monitoring firmy chroniącej mienie. Nie jest to duży wydatek a mamy gwarancję, że nasz dom będzie pod dobrą opieką.

Alarmy bezprzewodowe to wygoda i komfort użytkowania

Na rynku dostępnych jest mnóstwo systemów alarmowych. Mamy do dyspozycji alarmy z różnymi możliwościami sterowania i wyboru opcji, które będą dopasowane do naszych potrzeb. Zanim jednak zabierzemy się za personalizację zabezpieczeń, zastanówmy się, czy wolimy alarm bezprzewodowy czy przewodowy. Alarmy bezprzewodowe są idealne w gotowych domach, ponieważ nie wymagają ciągnięcia kabli. Te z kablami rozmieszcza się podczas montowania instalacji elektrycznej a następnie chowa kable w ścianie. Jeżeli chodzi o zakres działania, nie ma żadnej różnicy pomiędzy alarmami bezprzewodowymi a przewodowymi.

stock-photo-44050118-back-yard

Współczesne alarmy domowe nie są tak, jak ich poprzednicy sterowane za pomocą pilota lub panelu z klawiaturą montowanego na ścianie. Dziś do zarządzania systemem alarmowym producenci proponują klawiatury sensoryczne, panele LCD albo mobilne aplikacje instalowane w smartfonie lub tablecie. Dzięki temu możliwe jest uzbrojenie alarmu w dowolnym miejscu na ziemi. Jest to cenne, zwłaszcza gdy wyjeżdżając na wakacje zapomnimy aktywować alarm. Podobnie rzecz ma się z personalizacją alarmu. Możliwe jest zaprogramowanie alarmu tak, aby aktywował się jedynie w pomieszczeniach najbardziej narażonych na włamanie, lub dezaktywował o określonej godzinie. Inteligentne systemy alarmowe potrafią także wezwać pomoc w przypadku włamania i włączyć oświetlenie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu tak, aby włamywacz był dobrze widoczny.

Dodaj komentarz