Interim manager w polskiej firmie. Czy polscy przedsiębiorcy ufają managerom tymczasowym?
20 listopada 2018
Trwałe podłogi winylowe
6 lutego 2019
Interim manager w polskiej firmie. Czy polscy przedsiębiorcy ufają managerom tymczasowym?
20 listopada 2018
Trwałe podłogi winylowe
6 lutego 2019

Fotoksiążka — doskonały prezent idealny

Zbliżający się czas świąt, urodzin czy imienin u wielu osób wywołuje gorączkowe poszukiwanie prezentu, który spełniać będzie szereg wymogów. Ma być on praktyczny, estetyczny i wywoływać pozytywne emocje. Trudność w znalezieniu takiego prezentu powoduje odrzucanie kolejnych propozycji oraz nerwową sytuację. Bardzo często poszukiwanie takiego niezwykłego prezentu kończy się wizytą w sklepie z drobiazgami i zakupie niepraktycznego kubka czy figurki. Istnieje jednak bardzo ciekawa alternatywa, która spełnia wszystkie wymagania idealnego prezentu i sprawi wiele radości zarówno osobom młodym, starszym czy tym — którzy “mają już wszystko”. Prezentem takim jest fotoksiążka, która oprócz swojej atrakcyjnej formy jest praktyczna i wzbudzać będzie wiele pozytywnych emocji. W dalszej części tekstu przedstawiamy odpowiedzi na pytania — czym jest fotoksiążka, jak się ją wykonuje, o czym może być i dlaczego warto wybrać właśnie ją jako idealny prezent.


Czym jest fotoksiążka?

Fotoksiążka to książka ze zdjęciami, którą samodzielnie tworzymy poprzez stronę internetową lub program oferowany przez konkretną firmę. Na rynku istnieje wiele stron internetowych i marek, które oferują wykonanie takiej książki. Sam proces jest prosty i postępując zgodnie z instrukcją obsługi, taki album stworzy osoba nawet nieznająca się na zaawansowanych technologiach. Fotoksiążka może mieć wiele form od cienkiej kilkustronicowej broszurki w miękkiej okładce po wielostronicowe książki w twardej okładce. Bardzo popularne są też albumy wielkoformatowe oraz standardowe kilkudziesięcio stronicowe książki. Fotoksiążka może być wykonana zgodnie z różnymi szablonami. Po wybraniu rozmiaru, możemy również wybrać układ zdjęć, kolor tła czy grafiki ozdobne, ramki, czy jakość papieru. Wiele opcji konfiguracji lub gotowe szablony sprawiają, że bardzo łatwo jest wybrać odpowiedni rodzaj książki. Ceny takich albumów zaczynają się od kilkunastu złotych i w zależności od firmy oraz rodzaju mogą kosztować nawet powyżej 100zł. Po wykonaniu projektu, wgraniu zdjęcia złożeniu zamówienia w zależności od firmy czy opcji dostawy możemy taką książkę odebrać w punkcie lub otrzymać przesyłką pod wskazany adres.

Jak się wykonuje fotoksiążkę?

Wykonanie fotoksiążki jest bardzo proste i intuicyjne. Firmy oferujące taką możliwość doskonale zdają sobie sprawę, że nie wszyscy użytkownicy internetu znają się na najnowszych technologiach. Kreator jest przeważnie prosty i zawiera podpowiedzi. Po wybraniu konkretnej strony internetowej i po wejściu na nią powinniśmy poczytać informacje o sposobie dostarczenia fotoksiążki, cenach oraz zobaczyć przykłady takich albumów. Jeśli jesteśmy zainteresowani, należy uruchomić kreator w przeglądarce lub ściągnąć program na komputer. W następnym kroku wybieramy format, wielkość strony i parametry opisujące samą książkę. Będzie to też grubość papieru czy jego rodzaj oraz ilość stron. Drugim etapem jest wybranie tła, koloru kartek oraz rozłożenia zdjęć. Jeśli określimy i ten parametr ostatnim — trzecim etapem jest wgrywanie zdjęć. Można je odpowiednio układać i przycinać, aby cała fotoksiążka wyglądała bardzo atrakcyjnie. Po wykonaniu projektu zapisuje się go i zleca do realizacji.

O czym może być fotoksiążka?

Jeśli zdecydujemy się już na taki rodzaj prezentu, ostatnim pytaniem będzie to o tematykę takiej książki. Z pozoru brak pomysłu po zadaniu sobie kilku pytań na temat osoby obdarowanej zamieni się w wiele ciekawych projektów. Pierwsza możliwość to stworzenie albumu ze zdjęciami z ulubionych momentów takiej osoby. Przypomnienie zdanego egzaminu, kupna pierwszego auta czy remontu wymarzonego mieszkania przywoła wiele miłych wspomnień. Fotoksiążkę można również tworzyć ze zdjęć z wakacji lub innego spotkania czy wydarzenia, które miło wspomina osoba. Jeśli powyższe pomysły nie są wystarczające, można stworzyć tematyczny album o hobby i zainteresowaniach. Jeśli dana osoba jest kibicem konkretnej drużyny sportowej lub interesuję się żaglówkami, w internecie istnieje wiele ciekawych zdjęć, które możemy umieścić w takiej książce. Dobrym pomysłem — jeśli osoba obdarowywana lubi humor, jest wstawienie śmiesznych ilustracji z dowcipami czy zabawnymi sytuacjami.

Dlaczego warto wybrać taki prezent?

Wybór fotoksiążek na prezent jest dobry z kilku powodów. Pierwszy z nich to prostota jego stworzenia. Godzina poświęcona na stworzenie takiego albumu w zupełności wystarczy, a brak konieczność wybierania prezentu w sklepach stacjonarnych jest dużym plusem. Książka taka w podstawowej wersji nie jest też droga, co jest korzyścią dla naszego budżetu. Najważniejszymi plusami są jednak elegancka forma i wile radości, która zagości u osoby, jeśli będzie ona mogla w dowolnej chwili powracać do przyjemnych wydarzeń. Osoby starsze z chęcią będą oglądały w takiej formie zdjęcia bez obawy o wyblaknięcie lub zniszczenie a pamiątka dla osób młodych np. ze ślubu czy niezapomnianych wydarzeń będzie bardzo atrakcyjna.

Dodaj komentarz