Wszczęta postępowanie i egzekucja komornicza
9 sierpnia 2016
Jak cię widzą, tak cię piszą – kilka słów o modzie
9 sierpnia 2016
Wszczęta postępowanie i egzekucja komornicza
9 sierpnia 2016
Jak cię widzą, tak cię piszą – kilka słów o modzie
9 sierpnia 2016

Jak trafnie wybrać rodzaj komputera?

Wybór nowego komputera nie zawsze jest prosty. Obecnie na rynku mamy zatrzęsienie możliwości, przez to trudno jest zdecydować się nie tylko na konkretny model, ale również na sam rodzaj urządzenia. Do wyboru mamy komputery stacjonarne, laptopy oraz netbooki. Każde z nich ma swoje zalety, jak również szereg wad. Przyjrzyjmy się im bliżej i zadecydujmy, które z nich będą nadawały się najbardziej. Komputer stacjonarny składa się z kilku elementów. Najważniejsza jest jednostka centralna, czyli skrzynka, w której znajdują się podzespoły komputera. Oprócz tego osobno są urządzenia peryferyjne (masz, klawiatura, głośniki itd.) oraz monitor. Zajmuje on najwięcej miejsca i nie można go przepościć w żaden prosty sposób.

Komputer stacjonarny czy przenośny?

Jego największą zaletą jest to, że praca na nim jest wygodna. Jesteśmy w stanie rozstawić wszystko w odpowiedniej dla siebie odległości i nie musimy skulać się przed niewielkim urządzeniem. Ceny są też zwykle tańsze, co pozwala w tej samej cenie uzyskać większą wydajność. Nadają się głównie do domowych zastosować. Jeżeli chcemy pozostać mobilni i mieć dostęp do jednego komputera w pracy, w domu i w innych miejscach to powinniśmy zaopatrzyć się w laptopa lub netbooka. W rzeczywistości są to te same urządzenia, które różnią się jednak wielkością. W przypadku laptopów mamy do czynienia przede wszystkim z ekranami o wielkości 15 i 17 cali. W przypadku netboków są one sporo mniejsze.

Mniejsze nie zawsze znaczy lepsze (pixabay.com)

Mniejsze nie zawsze znaczy lepsze (pixabay.com)

Komputery poleasingowe

Najwygodniejsze są jednak większe urządzenia, bo nie dość, że są w stanie pokazać w jednym czasie większe pole to jeszcze mogą być wydajniejsze ze względu na większą powierzchnię, która zajmowana jest przez podzespoły. Nie muszą być one drogie – jeżeli zdecydujemy się na laptopy poleasingowe to jesteśmy w stanie zejść naprawdę z cenę do niewielkich kwot. Dzięki temu uzyskamy wydajny komputer, który będziemy mogli zabierać wszędzie ze sobą. Będzie on w dobrym stanie i będzie mógł służyć nam przez kolejne lata. Decydując się na nowy sprzęt ze sklepu bardzo często przepłacamy, nie otrzymując nic adekwatnego do ceny.

Dodaj komentarz