Komfortowe warunki do pracy biurowej
8 sierpnia 2016
Jak trafnie wybrać rodzaj komputera?
9 sierpnia 2016
Komfortowe warunki do pracy biurowej
8 sierpnia 2016
Jak trafnie wybrać rodzaj komputera?
9 sierpnia 2016

Wszczęta postępowanie i egzekucja komornicza

Nad dużą częścią społeczeństwa ciążą zobowiązania finansowe, które spłacane są nieśpiesznie w comiesięcznych ratach. Jest to standardowe posunięcie, które pozwala na funkcjonowanie w obecnym świecie. Najczęściej decydujemy się na kredyty hipoteczne, które są w stanie pozwolić nam na zamieszkanie w swoim własnym domu lub mieszkaniu. Pamiętajmy jednak, że kwota wystarczająca na zakup nieruchomości wygeneruje wysokie raty oraz długi okres ich spłaty. W tym czasie istnieje wielkie ryzyko, że coś się wydarzy w naszym życiu i będziemy zmuszeni do przewartościowania swoich wydatków. Może okazać się, że nie będziemy mieli wystarczającej ilości pieniędzy na to, aby spłacić zobowiązanie. W takim przypadku będziemy musieli szukać innych rozwiązań, które pozwolą nam na spłatę zadłużenia. Jeżeli przez dłuższy czas nie będziemy wpłacali pieniędzy na konto kredytodawcy to będzie on podejmował środki prawne pozwalające mu na ściągnięcie zadłużenia.

Postępowanie egzekucyjne

W takim przypadku będzie mógł udać się do sądu, gdzie najpewniej dostanie pozwolenie na przeprowadzenie egzekucji komorniczej. W tym momencie będziemy mieli do czynienia z funkcjonariuszem publicznym, którego zadaniem będzie ściągnięcie zadłużenie na konto wierzyciela. Komornik Trzcianka jest w stanie przeprowadzić egzekucję, w czasie której będzie zajmował nasze środki – w pierwszej kolejności pieniądze znajdujące się na kontach bankowych, a później rzeczy materialne (ruchomości i nieruchomości). Jeżeli kwota zadłużenia będzie mniejsza niż środków posiadanych na kontach to zostaną one zajęte przez komornika a postępowanie zostanie uznane za zamknięte. Jeżeli jednak środki będą zbyt małe i nie pozwalające na spłacenie wierzyciela to konieczne będzie pozyskanie innych źródeł finansowych.

Komornik działa zgodnie z literą prawa (pixabay.com)

Komornik działa zgodnie z literą prawa (pixabay.com)

Odzyskane wierzytelności

Najczęściej w takiej sytuacji pozyskuje się samochody lub nieruchomości – mają one dużą wartość, dzięki czemu jesteśmy w stanie odzyskać duże kwoty pieniężne. Dzięki temu możliwe będzie spłacenie wierzyciela i pokrycie kosztów pracy komornika. Oprócz tego możliwe jest też zajęcie przedmiotów codziennego użytku np. elektroniki czy sprzętu AGD. Wystawiane są one na tzw. aukcjach komorniczych, gdzie każda osoba jest w stanie odkupić je od komornika. W ten sposób pozyskuje się pieniądze za przedmioty, które zostały zajęte w czasie egzekucji komorniczej.

Dodaj komentarz