Modna fryzura – dopełnienie pięknego stroju
12 sierpnia 2016
Prezent na rocznicę ślubu
12 sierpnia 2016
Modna fryzura – dopełnienie pięknego stroju
12 sierpnia 2016
Prezent na rocznicę ślubu
12 sierpnia 2016

Kitesurfing – sport odkryty na nowo

Kitesurfing jest jedną z takich dyscyplin sportowych, które obecnie są w fazie ciągłego rozwoju. Jest ona zbliżona w dużej mierze do takich sportów jak chociażby windsurfing lub też surfowanie z deską. Różnica polega przede wszystkim na użyciu napędów. W przepadku windsurfingu używa się specjalnego żagla, który przymocowany jest na maszcie przy desce. Jest to rozwiązanie pozwalające na nabranie naprawdę dużej szybkości. Jest to również wymagające dla sportowca, ponieważ rozpędzenie deski do odpowiedniej prędkości będzie wymagało ciagłego manewrowania i przeciwstawiania się sile, która działa na zawodnika. Powinniśmy podejść do takiego treningu bardzo odpowiedzialne, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo – konieczne jest wypłyniecie na dość dużą odległość, a zawsze istniej ryzyko niepowodzenia.

Kitesurfing

W przypadki sportu jakim jest kitesurting trudność jest jeszcze większa. W tym przypadku będziemy musieli używać latawca, który rozciągnięty będzie na specjalnej lince. Dzięki niemu możliwe jest kierowanie deską oraz wykonywanie ewolucji. Oczywiście tricki zarezerwowane będą dla osób, które potrafią w odpowiedni sposób wykonywać podstawowe ruchy i mają już przynajmniej kilkanaście godzin nauki za sobą. Jest to wyższa szkoła umiejętności, ale dająca również największą frajdę. Ocenie można spotkać się z całą masą osób, które będą decydowały się na uprawianie tego właśnie sportu. Jest ton stosunkowo nowy – pojawiły się nawet propozycję tego, aby kite stał się jednym ze sportów olimpijskich.

Kite (pixabay.com)

Kite (pixabay.com)

Sporty wodne

Sporty wodne są w Polsce coraz popularniejsze. Dzieje się tak nawet mimo tego, że nie mamy idealnych warunków do tego, aby je trenować. Przede wszystkim pogoda pozostawia wiele do życzenia, bo nie zawsze możemy liczyć na odpowiedni wiatr, który pozwoli nam w ogóle wykonywać ewolucję. Warto jest zapisać się też do szkoły ,gdzie będziemy w stanie trenować pływanie za pomocą deski połączonej z latawcem. Przyniesie to nam szybkie rezultaty, które pozwolą na samodzielne pływanie.

Dodaj komentarz