Wodoodporna i plamoodporna farba – kiedy warto ją wybrać?
4 września 2017
Wynajem szalunków – tanio, szybko i wygodnie
4 września 2017
Wodoodporna i plamoodporna farba – kiedy warto ją wybrać?
4 września 2017
Wynajem szalunków – tanio, szybko i wygodnie
4 września 2017

Kitesurfing dla najmłodszych – frajda na falach!

Pływanie to tylko jeden ze sposobów na spędzenie aktywnie czasu nad morzem. Doskonałym pomysłem na dobrą zabawę może być również kitesurfing, z którego skorzystamy także nad Bałtykiem!

 

Kitesurfing to jedna z odmian sportów wodnych, która jest podobna do windsurfingu. Zamiast zwykłego żagla przymocowanego do deski stosuje się jednak latawiec, który trzymamy jest wtedy w rękach przez kitesurfera – jest on zapięty na specjalnej uprzęży nazywanej również trapezem. Sport ten jest popularny na całym świecie. Uprawiany jest zarówno w akwenach morskich, jak i słodkowodnych. W Polsce możemy skorzystać z niego między innymi na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

 

Taka niecodzienna aktywność może być też doskonałym pomysłem dla dzieci i młodzieży – wiele ośrodków kitesurfingowych przygotowało dla nich specjalne szkolenia, podczas których można nauczyć się wszystkiego związanego z prowadzeniem deski z latawcem.

 

Kurs kitesurfingu dla dzieci i młodzieży

Aby bezpiecznie zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem, należy zacząć od specjalnego kursu. Oprócz kursów przeznaczonych dla dorosłych wiele szkół organizuje też kursy dla dzieci i młodzieży.

 

Podczas kursów, które organizowane są na różnych poziomach, uczestnicy otrzymują przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Kursy organizowane są głównie na plażach – tutaj uczestnicy biorą udział w specjalnych ćwiczeniach doskonalących. Część praktyczna w wodzie zaczyna się jednak dopiero po zakończeniu teorii.

 

Kto może brać udział w kursach?

W przypadku dzieci i młodzieży główne wymagania dotyczące uczestnictwa w kursach oraz ogólnie – uprawiania tego rodzaju sportu – to minimum 12 lat oraz waga na poziomie co najmniej 40 kilogramów. Także konieczne jest posiadanie podstawowych umiejętności pływania.

 

Nie ma potrzeby kupowania specjalnego wyposażenia, gdy chcemy spróbować kitesurfing podczas kursu. W cenie otrzymujemy odpowiedni sprzęt, kask zabezpieczający, piankę zabezpieczającą przed chłodem, kamizelkę asekuracyjną.

 

Kitesurfing – doskonały wybór na wakacje nad Bałtykiem!

W Polsce ośrodki zajmujące się kitesurfingiem działają przede wszystkim na Mierzei Helskiej. Najważniejsze atuty tej lokalizacji to rozległość akwenu, płytka woda oraz brak tłoku. Wobec tego wtedy, gdy chcemy zasmakować w kitesurfingu, warto wybrać się w te strony.

 

Tutaj również działa szkoła Surfpoint, która zajmuje się organizacją kursów windsurfingowych oraz kitesurfingowych. Więcej informacji dotyczących kursów oraz samej szkoły znajdziemy na stronie internetowej

Dodaj komentarz