Czy pozycjonowanie strony internetowej będzie dobrym wyborem dla twojej firmy?
30 czerwca 2017
Zajęcie komornicze – co może być zajęte przez komornika?
3 lipca 2017
Czy pozycjonowanie strony internetowej będzie dobrym wyborem dla twojej firmy?
30 czerwca 2017
Zajęcie komornicze – co może być zajęte przez komornika?
3 lipca 2017

Klimatyzator a klimatyzator. Czym się różnią? Co warto wybrać?

Wraz z nastaniem upalnych dni coraz więcej z nas myśli o zakupieniu odpowiedniego sprzętu chłodzącego do swojego domu. Do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych urządzeń, a wśród nich, oprócz wiatraków, najpopularniejsze to klimatyzatory oraz klimatyzatory. Co warto wiedzieć na ich temat?

Wielu z nas klimatyzacja kojarzy się z czymś bardzo kosztownym zarówno w założeniu, jak i w użytkowaniu. Jednak obecnie do dyspozycji mamy tak szeroką gamę urządzeń, że możemy znaleźć bez problemu coś na swoją kieszeń. Skupmy się tutaj na dwóch typach sprzętów – klimatyzatorach, wśród których najpopularniejsze to klimatyzatory split montowane na ścianach, a także klimatyzatory przenośne, a także klimatorach, które są innymi urządzeniami.

Klimatyzator – tanie zimno w twoim domu
Klimatory, które nazywane są też klimatyzerami albo klimatyzatorami ewaporacyjnymi są niedrogie. Zwykle za takie urządzenie zapłacimy około 200-400 złotych. Urządzenia tego rodzaju różnią się jednak znacznie od zwykłych klimatyzatorów.

W klimatyzatorze znajduje się pojemnik, do którego wkładamy lód z zamrażarki. W urządzeniu jest też wentylator, który wprawia w ruch powietrze chłodne od lodu. Oczywiście, urządzenia te z tego powodu są też dość kłopotliwe w obsłudze, ponieważ po roztopieniu się lodu musimy usunąć wodę i załadować nową porcję lodu. Nie są też tak efektywne jak zwykłe klimatyzatory, ale ze względu na swoją niską cenę oraz dość efektywne działanie mają wielu użytkowników.

Klimatyzator – poradzi sobie nawet w największy upał
Nasza druga opcja to klimatyzatory, które możemy kupić jako urządzenia przenośne, do ustawienia w pokoju albo urządzenia typu split, które mają jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną do montażu na ścianach.

Klimatyzatory przenośne są tańsze i dobrze chłodzą, ale tylko sprawdzą się w jednym, średniej wielkości pomieszczeniu. Musimy też pamiętać o tym, aby odprowadzić od klimatyzatora rurę, na przykład oknem czy balkonem. Niestety, może też hałasować.

Druga nasza opcja to montaż klimatyzacji Śląsk jest jednym z regionów, gdzie bez problemu skorzystamy z takich usług. Klimatyzacja typu split jest droższa, ale też działa bardziej efektywnie i możemy nią łatwiej sterować, na przykład przez bezprzewodowego pilota. Nie narażamy się też na hałas, ponieważ pracująca jednostka zewnętrzna znajduje się poza pomieszczeniem.

Gdy szukasz specjalistów w dziedzinie klimatyzacji na Śląsku, skorzystaj z usług firmy http://www.klimatest.com.pl/, która zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie doboru, sprzedaży oraz montażu klimatyzacji.

Dodaj komentarz