Dostawa butli gazowych do domu – szybko i wygodnie
1 września 2017
Gokarty pod gołym niebem – zaszalej ze znajomymi!
1 września 2017
Dostawa butli gazowych do domu – szybko i wygodnie
1 września 2017
Gokarty pod gołym niebem – zaszalej ze znajomymi!
1 września 2017

Kutno – zwiedzanie i noclegi

Kutno zlokalizowane jest w województwie łódzkim. To historyczne miasto, które zostało założone na przełomie XIII i XIV wieku. Dzisiaj jest ważnym węzłem komunikacyjnym, a także zdziała tutaj wiele firm. Na uwagę zasługują również zabytki Kutna. Gdy także mylisz o wybraniu się w te strony, sprawdź razem z nami atrakcje turystyczne w Kutnie oraz noclegi!

 

Kutno ma wiele interesujących atrakcji przeznaczonych dla turystów. W związku z tym warto zatrzymać się tutaj chociaż na jeden dzień, aby zapoznać się z jego propozycjami. Do Kutna przyjeżdża też wielu przedsiębiorców oraz pracowników w związku z faktem, że działa tu siedziba podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Turystyka w Kutnie

Jedną z największych atrakcji turystycznych w Kutnie jest Stare Miasto. Obejmuje ono dwa rynki, które są połączone ze sobą ulicą Królewską, która jest reprezentacyjną ulicą miasta. Na Starym Mieście możemy zobaczyć między innymi zabytkowe kamieniczki oraz kościół. Na uwagę zasługuje również ratusz, aktualnie siedziba Muzeum Regionalnego, które również warto zobaczyć.

 

Inne atrakcje turystyczne w Kutnie to między innymi Muzeum Bitwy nad Bzurą, Pałac Saski, Zespół Pałacowy Gierałty, Dworek Chlewickich (zwany Modrzewiowym), Dwór Szymańskich czy Park miejski im. Wiosny Ludów, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

 

Miasto organizuje też różne ciekawe imprezy cykliczne, do których zaliczają się między innymi Święto Róży, podczas którego można oglądać różnorodne aranżacje florystyczne z udziałem róż, festiwale literackie Festiwal im. Szaloma Asza i Festiwal „Złoty Środek Poezji”, konkurs piosenek Stacja Kutno.

 

Gdzie możemy przenocować w Kutnie?

Jeżeli również chcesz wybrać się do tego właśnie miasta, warto już teraz sprawdzić dostępne noclegi Kutno ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową, dlatego możemy znaleźć tutaj atrakcyjne oferty na swoją kieszeń. Zaliczają się do nich między innymi hotele, hostele, pokoje na wynajem czy też domy gościnne.

 

Jeżeli poszukujesz komfortowego miejsca do przenocowania w Kutnie, wybierz dla siebie hostel Soleil. Jest on położony w pobliżu dworca PKP oraz niedaleko od centrum miasta. W okolicy znajdują się także park, sklepy, restauracja. Hostel oferuje swoim gościom elegancko urządzone pokoje dla jednej, dwóch, trzech oraz czterech osób. W pokojach hotelowych można korzystać z telewizorów LED oraz z bezprzewodowego internetu. Do dyspozycji gości jest również kuchnia.

 

Więcej informacji, w tym cennik znajdują się na stronie internetowej: http://www.hostelsoleil.pl/.

Dodaj komentarz