Jak dbać o linię, podczas wakacyjnego wypoczynku?
4 sierpnia 2016
Czym zastąpić cukier i kakao w przypadku domowych wypieków?
4 sierpnia 2016
Jak dbać o linię, podczas wakacyjnego wypoczynku?
4 sierpnia 2016
Czym zastąpić cukier i kakao w przypadku domowych wypieków?
4 sierpnia 2016

Nasiona konopi siewnej – powody dla których warto wprowadzić je do diety

Istnieje na świecie wiele składników, jak najbardziej naturalnych, których działanie może mieć wręcz zbawienny wpływ dla naszych organizmów. Jednak niewiele osób zdaje sobie często sprawę z ich istnienia. Często wiele takich roślin, to wręcz doskonałe składniki medycyny naturalnej jak i wspaniałe produkty profilaktyczne, będące w stanie zapewnić nam zdrowie na wysokim poziomie oraz ochronić nasz organizm przed wieloma chorobami. Konopia przemysłowa, jest w stanie dostarczyć nasiona, które posiadają właśnie takie, doskonałe właściwości.

Konopia przemysłowa a indyjska

Oczywiście uprawianie konopi indyjskiej w zdecydowanej większości krajów nie jest legalne. Jednak w przypadku konopi przemysłowej (lub jak kto woli siewnej), śmiało można ją uprawiać, a jej nasiona dostarczają ludzkiemu organizmowi sporo wartościowych składników.

Nasiona konopi – skład i właściwości

Nasiona konopi siewnej, zapewniają idealny stosunek tłuszczów naturalnych takich jak omega-6 do omega-3. Tak idealny stosunek kwasów tłuszczowych, jest w stanie w dużym stopniu zmniejszyć możliwość wystąpienia zawału mięśnia sercowego, zakrzepów, zaburzeń rytmu serca. Siemię konopne dodatkowo jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi oraz cholesterolu, mają więc bardzo duży wpływ na ogólny stan układu krwionośnego człowieka. Takie nasiona to idealny składnik diety każdego człowieka, któremu w jakimś stopniu zależy na poprawnym funkcjonowaniu organizmu i zapewnieniu sobie zdrowia. Zazwyczaj nasiona konopi dostępne są w postaci łuskanych nasion, które śmiało można dodawać jako dodatek do wielu potraw jak i nawet pieczywa, sałatek czy nawet prostego śniadania w postaci płatków śniadaniowych z mlekiem. Zawierają one również całkiem spore ilości białka, żelaza, cynku i magnezu. W przypadku niełuskanych nasion, zawartość błonnika znajduje się również na całkiem zadowalającym poziomie, dzięki czemu istnieje możliwość poprawienia funkcjonowania układu pokarmowego.

Dodaj komentarz