Nasiona konopi siewnej – powody dla których warto wprowadzić je do diety
4 sierpnia 2016
Kakao – idealne na poprawę humoru
4 sierpnia 2016
Nasiona konopi siewnej – powody dla których warto wprowadzić je do diety
4 sierpnia 2016
Kakao – idealne na poprawę humoru
4 sierpnia 2016

Czym zastąpić cukier i kakao w przypadku domowych wypieków?

Kto nie lubi smaku i zapachu domowych ciast i innych wypieków? Chyba nie ma takiej osoby lub o taką byłoby bardzo trudno. Na dzień dzisiejszy istnieje wiele przepisów na smaczne ciasta, które wyróżniają się pomiędzy sobą zazwyczaj rodzajem zastosowanych dodatków, smakiem oraz wyglądem. Jednak niemal wszystkie ciasta łączy jedno, niemal konieczne jest użycie podczas ich pieczenia cukru, który jak wiadomo nie ma zbyt pozytywnego działania jeżeli chodzi o nasz organizm. Oczywiście śmiało można zastąpić klasyczny, biały cukier za pomocą brązowego, które pomimo że jest nieco lepszy to i tak nie jest idealnym zamiennikiem.

Zamiennik w postaci karobu, stworzony na podstawie owoców chleba świętojańskiego

Taki produkt, przypomina nieco gęsty, ciemnokolorowy syrop, który śmiało może służyć do słodzenia ciast, herbaty, różnych innych ciepłych napojów, jako dodatek do deserów czy niewielkich ciasteczek. Jako Substytut kakao też doskonale się nadaje, dzięki czemu istnieje możliwość stosowania go w naprawdę wielu przypadkach. Syrop z chleba świętojańskiego jest więc bardzo często stosowany w przypadku osób, które zawsze szukały idealnego zamiennika cukru, który nie dość, że powoduje otyłość, to negatywnie wpływa na stan naszych zębów.

Produkt znany już w odległych czasach

Już w starożytności wykorzystywano taki syrop, głównie jako forma zwiększenia odporności, polepszenia funkcjonowania układu pokarmowego lub po prostu jako słodki posiłek radzący sobie nawet z nadciśnieniem. Na dzień dzisiejszy do jego smaku raczej trzeba się przyzwyczaić, dlatego dzieci często niechętnie zastępują nim znany wszystkim cukier. Jednak naprawdę warto, ponieważ syrop wzbogacony jest przez wiele witamin z grupy B, witaminy A, D, magnez, fosfor, żelazo. Dodatkowo pozbawiony jest alergenów i nie zawiera kofeiny. Jest na dzień dzisiejszy bardzo łatwo dostępny, szczególnie w przypadku sklepów ze zdrową żywnością.

Dodaj komentarz