Systemy alarmowe dopasowane do stylu życia domowników
27 lipca 2016
Inteligentna instalacja przeciwpożarowa skonfigurowana z domowym alarmem
27 lipca 2016
Systemy alarmowe dopasowane do stylu życia domowników
27 lipca 2016
Inteligentna instalacja przeciwpożarowa skonfigurowana z domowym alarmem
27 lipca 2016

Parki rozrywki na mapie Polski

Lato to czas, kiedy zdecydowanie porzucamy domowe zacisze i wyruszamy w świat. Jednak nie wszyscy mogą poszczycić się rejsem dookoła świata i wyprawą w daleką podróż. Nie oznacza to jednak, że są skazani na nudę. W Polsce przez kilka ostatnich lat powstało kilkanaście parków rozrywki, oferujących mnóstwo atrakcji turystom w każdym wieku. Parki rozrywki w niczym nie przypominają objazdowych wesołych miasteczek, to wielkie stacjonarne centra rozrywkowe, w których możemy zarówno zwiedzać, bawić się jak i odpoczywać.

d

Parki rozrywki to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo oprócz atrakcji i rozrywek przybytki te oferują także bogate zaplecze gastronomiczne świadczące usługi przez cały okrągły tydzień. Budowanie parków rozrywki stało się także doskonałym sposobem na promocję regionu i przyciągnięcie do niego turystów. Idealnym przykładem udanej inwestycji jest Dinozatorland i Energylandia wybudowane w niewielkim miasteczku oddalonym od Krakowa o 50 kilometrów. Niegdyś Zator słynął jedynie z hodowli karpia, dziś to wielkie w skali ogólnokrajowej centrum rozrywki z największą w Europie Środkowej kolejką rollercoaster. Podobnie rzecz ma się z mazowieckim Bałtowem, w którym od kilku lat znajduje się JuraPark z wesołym miasteczkiem i prehistorycznym oceanarium. Takich miejsc jest w Polsce całe mnóstwo, choćby w Łebie, Inwałdzie czy Krasiejowie.

Parki rozrywki to miejsce, w których każdy znajdzie coś dla siebie

Oprócz tych skoncentrowanych tematycznie wokół dinozaurów i okresu prehistorycznego, znajdujemy także parki i muzea miniatur. Tutaj oto możemy zwiedzać z znacznym pomniejszeniu zarówno nasze rodzime polskie zabytki jak i te znajdujące się w europejskich stolicach. Wspomnieć należy chociażby o Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska (Wrocław), Parku Miniatur Świat Marzeń (Inwałd) i Parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłożu. Zazwyczaj w bliskim sąsiedztwie tych kompleksów lub bezpośrednio na ich terenie zlokalizowane są także wesołe miasteczka, kina z technologią 5D i tematyczne ekspozycje muzealne, co sprawia, że jest to miejsce, w którym każdy, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Bilety wstępów do parków rozrywki nie należą do najtańszych, ale w sprzedaży są za to bilety całodobowe, które uprawniają do darmowego korzystania ze wszystkich atrakcji. Jest to opcja idealna podczas wycieczki z dziećmi, które uwielbiają kosztować rozrywek wielokrotnie.

bb

Parki rozrywki to miejsca, do których spokojnie możemy wybrać się na całodniową wycieczkę. Znajdują się tutaj restauracje serwujące zarówno tradycyjną kuchnię polską, potrawy typu fast food jak i dania z grilla. W niektórych kompleksach wydzielone są także miejsca na piknik, więc z powodzeniem możemy zabrać jedzenie z domu i zorganizować posiłek na powietrzu. Nie trzeba więc wyjeżdżać w nieznane zakątki świata, aby zakosztować wielu wrażeń. Polska też je

1 Comments

  1. ropia pisze:

    Byliśmy w Zatorlandzie całą rodziną. Było bardzo fajnie, ubaw miały nie tylko dzieci ale także i dorośli 🙂 Polecam szczerze

Dodaj komentarz