Mydło naturalne i jego cudowny potencjał
2 stycznia 2018
Zdrowe tłuszcze, jakie musza znaleźć się w twojej kuchni
30 stycznia 2018
Mydło naturalne i jego cudowny potencjał
2 stycznia 2018
Zdrowe tłuszcze, jakie musza znaleźć się w twojej kuchni
30 stycznia 2018

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery mieszanej?

Jeśli jesteś posiadaczką cery mieszanej, z pewnością wiesz, jak trudno jest zachować jej nienaganny wygląd. Optymalna pielęgnacja powinna łączyć w sobie nawilżanie z matowieniem. Jak sprawić, by kłopotliwa cera zawsze wyglądała doskonale? Jest na to kilka prostych metod.

Cera mieszana cechuje się obecnością dwóch rodzajów stref – tłustej i suchej. Zwykle ta pierwsza występuje w strefie T (czoło-nos-broda), zaś sucha pozostaje skóra policzków. Pielęgnacja tak wymagającej skóry niejednej z kobiet sprawia wiele problemów. Często myślimy, że musimy zaopatrzyć się w dwa rodzaje kosmetyków. Wręcz przeciwnie – tzw. kosmetyki inteligentne to idealne rozwiązanie dla „mieszańców”, zapewniające cerze doskonałą kondycję. Poza samymi kosmetykami, warto stosować również kilka innych, prostych metod.

 

Dokładne oczyszczanie

Każdy rodzaj skóry wymaga porządnego oczyszczenia wieczorem i delikatnego ranem. Stosuj delikatne pianki, żele i płyny micelarne, by dokładnie oczyścić, a zarazem nie podrażnić swojej skóry. Pamiętaj także o codziennym, dokładnym demakijażu.

Nawilżaj!

Nawet tłuste strefy twojej cery wymagają nawilżenia. Znajdź lekki krem, który szybko się wchłania, a dodatkowo dostarczy skórze cenne składniki odżywcze. Obecnie możesz wybierać produkty łączące w sobie cechy kremu matującego z nawilżającym.

Unikaj kosmetyków z alkoholem

Alkohol ma właściwości silnie wysuszające. Co to oznacza dla twojej mieszanej cery? Mniej więcej tyle, że usilnie wysuszana, zacznie się nawilżać sama, za pomocą łoju. Unikaj alkoholu w składach kosmetyków, jeśli chcesz uniknąć nadmiernego świecenia się.

Odżywiaj się zdrowo

Pamiętaj, że dieta ma wpływ na to, jak wygląda twoja cera. Jedz dużo warzyw, owoców i produktów z zawartością tłuszczów omega-3 i 6. Pij minimum 2 litry wody dziennie. To recepta na doskonały wygląd skóry problematycznej.

Nie usuwaj zmian samodzielnie

Kolejna krostka? Zastosuj kosmetyk, który przyspieszy jej gojenie, np. olejek rycynowy. Nie majstruj przy zmianach skórnych – grozi to ich rozsianiem na inne części skóry i dłuższym gojeniem.

 

Te kilka prostych metod pozwoli ci zachować dobry wygląd cery mieszanej na długo. Inspiracji do tego, jakich kosmetyków stosować szukaj na stronach takich jak https://sklep-naturmed.pl .

Dodaj komentarz