Czym jest defektoskopia?
11 sierpnia 2016
Gdzie pracować podczas studiów? Może warto pomyśleć nad własnym biznesem?
12 sierpnia 2016
Czym jest defektoskopia?
11 sierpnia 2016
Gdzie pracować podczas studiów? Może warto pomyśleć nad własnym biznesem?
12 sierpnia 2016

Poliwęglan – materiał, który idealnie zastąpi szkło

Szkło jest materiałem bardzo chętnie wykorzystywanym w architekturze. Jest to materiał łatwo poddający się różnym metodom obróbki, bywa bardzo wytrzymałe i można z niego stworzyć materiały o bardzo różnych kształtach. Na dzień dzisiejszy bardzo często wykorzystuje się więc szkło w wielu miejscach. Jednak szkło nie należy do takich najtańszych materiałów, często też lepiej nie stosować go ze względów bezpieczeństwa. A nie da się przecież ukryć, że szklane elementy architektoniczne prezentują się naprawdę dobrze. Jednak istnieje idealny substytut szkła w takich sytuacjach i są nim płyty wykonane z poliwęglanu.

Sposoby wykorzystania

Płyty poliwęglanowe śmiało mogą być wykorzystywane w wielu miejscach. Doskonale nadają się jako element wystroju pomieszczeń oraz wykończenie elewacji. Zazwyczaj panele poliwęglanowe wykorzystuje się do pokrycia dachów i ścian wielu budynków, dzięki czemu można w bardzo efektowny sposób wypełnić ich wnętrza za pomocą naturalnego światła. Robi to całkiem dobre wrażenie szczególnie w przypadku hal sportowych i sal gimnastycznych. Choć nie są to jedyne miejsca, w których wykorzystuje się takie rozwiązania. Takie panele doskonale nadają się nawet jako element ogrodów zimowych oraz szklarni, co pozwala roślinom rosnąć w niezbyt korzystny warunkach.

Odporność

Panele oraz wszelkie inne elementy wykonane z poliwęglanu są bardzo odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wszelkie czynniki związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na wygląd paneli nie wpływają promienie UV, a sam deszcz czy nawet grad również nie są w stanie naruszyć struktury danego elementu. Poliwęglan doskonale radzi sobie również z różnego rodzaju obciążeniami spowodowanymi nadmierną ilością śniegu i wody. Poliwęglanowe elementy konstrukcyjne posiadają również doskonały współczynnik izolacji cieplnej.

Dodaj komentarz