Czym jest defektoskopia?
11 sierpnia 2016
Gdzie pracować podczas studiów? Może warto pomyśleć nad własnym biznesem?
12 sierpnia 2016

Poliwęglan – materiał, który idealnie zastąpi szkło

Szkło jest materiałem bardzo chętnie wykorzystywanym w architekturze. Jest to materiał łatwo poddający się różnym metodom obróbki, bywa bardzo wytrzymałe i można z niego stworzyć materiały o bardzo różnych kształtach. Na dzień dzisiejszy bardzo często wykorzystuje się więc szkło w wielu miejscach. Jednak szkło nie należy do takich najtańszych materiałów, często też lepiej nie stosować go ze względów bezpieczeństwa. A nie da się przecież ukryć, że szklane elementy architektoniczne prezentują się naprawdę dobrze. Jednak istnieje idealny substytut szkła w takich sytuacjach i są nim płyty wykonane z poliwęglanu.

Sposoby wykorzystania

Płyty poliwęglanowe śmiało mogą być wykorzystywane w wielu miejscach. Doskonale nadają się jako element wystroju pomieszczeń oraz wykończenie elewacji. Zazwyczaj panele poliwęglanowe wykorzystuje się do pokrycia dachów i ścian wielu budynków, dzięki czemu można w bardzo efektowny sposób wypełnić ich wnętrza za pomocą naturalnego światła. Robi to całkiem dobre wrażenie szczególnie w przypadku hal sportowych i sal gimnastycznych. Choć nie są to jedyne miejsca, w których wykorzystuje się takie rozwiązania. Takie panele doskonale nadają się nawet jako element ogrodów zimowych oraz szklarni, co pozwala roślinom rosnąć w niezbyt korzystny warunkach.

Odporność

Panele oraz wszelkie inne elementy wykonane z poliwęglanu są bardzo odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wszelkie czynniki związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na wygląd paneli nie wpływają promienie UV, a sam deszcz czy nawet grad również nie są w stanie naruszyć struktury danego elementu. Poliwęglan doskonale radzi sobie również z różnego rodzaju obciążeniami spowodowanymi nadmierną ilością śniegu i wody. Poliwęglanowe elementy konstrukcyjne posiadają również doskonały współczynnik izolacji cieplnej.

Dodaj komentarz