Coworking – sposób na niższe koszty pracy
1 września 2017
Dachówka ceramiczna – pokrycie dachu ceramiką
1 września 2017
Coworking – sposób na niższe koszty pracy
1 września 2017
Dachówka ceramiczna – pokrycie dachu ceramiką
1 września 2017

Porcelanowy aparat ortodontyczny – czy estetyka warta jest wyższej ceny?

Nie ma zasadniczo żadnych ograniczeń wiekowych dotyczących korekty zgryzu. Nic więc dziwnego, że wśród klientów gabinetów ortodontycznych znajdują się zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. W końcu nigdy nie jest za późno na to, aby zadbać o swój zdrowy i piękny uśmiech!

 

W gabinetach ortodontycznych możemy założyć najczęściej kilka aparatów – możemy podzielić je generalnie na aparaty metalowe oraz estetyczne. Do estetycznych zalicza się z kolei aparaty porcelanowe oraz kryształowe. Skupmy się tutaj na aparatach porcelanowych, które mają kolor podobny do zębów, dlatego nie wyróżniają się na ich tle tak bardzo jak aparaty metalowe.

Kiedy warto założyć aparat porcelanowy?

Aparaty tego rodzaju działają generalnie tak samo jak metalowe, chociaż wszystko zależy już od tego, z jaką wagą i aparatem mamy do czynienia. W przypadku większych wad ortodonta może zalecić aparat z tak zwanym metalowym slotem, czyli małą rynienką, w której umieszcza się drut ortodontyczny. Wtedy ryzyko uszkodzenia porcelanowych zamków aparatu jest mniejsze.

Wobec tego aparaty ortodontyczne porcelanowe wybierane są głównie wtedy, gdy chodzi o estetykę. Częściej decydują się na nie osoby dorosłe, którym zależy na reprezentacyjnym wyglądzie, aby aparat nie rzucał się od razu w oczy. Zapłacimy jednak za niego zwykle o tysiąc złotych więcej za jeden łuk.

Jak należy dbać o porcelanowy aparat ortodontyczny?

Aparaty tego rodzaju są bardziej delikatne od metalowych, dlatego może dojść do ukruszenia zamka, gdy zostanie on mocno uderzony, na przykład szczoteczką do zębów.

Poza tym problemem są tak zwane ligatury, czyli gumki, które zakłada się na zamki w celu przytrzymania drutu ortodontycznego. Do aparatów tego rodzaju stosuje się ligatury przezroczyste lub lekko mleczne, aby uzyskać najbardziej naturalny efekt. Niestety, mogą one również barwić się wtedy, gdy pijemy kawę, herbatę, wino, jemy potrawy z curry, kurkumą, przygotowywane na kostkach rosołowych. Gdy ligatury będą przebarwiony, cały aparat nie wygląda też zbyt świeżo.

Wobec tego aparat ortodontyczny porcelanowy wart jest swojej ceny, gdy zależy nam na ładniejszym uśmiechu już w trakcie leczenia. Musimy jednak pamiętać o tym, że ma on też swoje wady – głównie jest to kwestia zmniejszonej estetyki wtedy, gdy gumki do aparatu będą zabrudzone, więc zalecana jest ich częsta wymiana u ortodonty.

Jeżeli potrzebny jest dobry ortodonta Rybnik to miasto, gdzie działa gabinet Dentica24. To właśnie tutaj możemy skorzystać z kompleksowych usług ortodontycznych i stomatologicznych. Więcej informacji znajdziemy pod adresem: https://www.denticacenter.pl/rybnik

Dodaj komentarz