Biała pościel – wszystko, co warto o niej wiedzieć
1 września 2017
Porcelanowy aparat ortodontyczny – czy estetyka warta jest wyższej ceny?
1 września 2017
Biała pościel – wszystko, co warto o niej wiedzieć
1 września 2017
Porcelanowy aparat ortodontyczny – czy estetyka warta jest wyższej ceny?
1 września 2017

Coworking – sposób na niższe koszty pracy

Wynajęcie biura może być sporym wydatkiem dla nowej firmy, która dopiero zaczyna działalność. Gdy jednak nie potrzebujemy sporej przestrzeni do pracy, warto sprawdzić ofertę coworkingu. Czym dokładnie jest coworking i kiedy warto z niego skorzystać?

 

Wynajęcie biura na start jest jednym z największych wydatków dla nowej firmy. Miesięczny koszt może przekraczać tysiąc złotych, a tym samym dla młodego przedsiębiorcy może być to spory koszt prowadzący w dłuższej perspektywie czasu nawet do bankructwa. Podobna sytuacja dotyczy start-upów, czyli inicjatyw, które nie są jeszcze firmami, ale dopiero poszukują odpowiednich dróg do rozpoczęcia działalności.

To właśnie w powyższych przypadkach coworking jest interesującą propozycją dla firm i innych osób, które chcą pracować bez wysokich kosztów początkowych związanych z wynajmem przestrzeni biurowej.

Czym dokładnie jest coworking?

Coworking to oferta, która pozwala na uzyskanie dostępu do wspólnej przestrzeni biurowej. Dzięki niej otrzymujemy do dyspozycji własne biurko, gdy będzie ono potrzebne, a także możemy korzystać z innych usług, między innymi wynajmu przestrzeni szkoleniowej, konferencyjnej, możemy używać urządzeń biurowych takich jak kserokopiarka, drukarka. Na miejscu skorzystamy również z szybkiego internetu, strefy do wypoczynku, kuchni, czyli wszystkiego, co powinno być w biurze.

Niektóre biura coworkingowe działają również jak biura wirtualne – oferują one swoim klientom możliwość rejestracji działalności pod danym adresem, może przychodzić na nią wtedy korespondencja. To dobry wybór wtedy, gdy nie mamy adresu do zarejestrowania działalności, a nie chcemy robić tego w domu.

Kiedy warto zdecydować się na coworking?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, coworking to świetna propozycja dla wielu firm i osób dopiero planujących założenie własnej działalności. Z usług tego rodzaju korzystają między innymi freelancerzy, osoby planujące start-upy, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Wtedy, gdy firma tak naprawdę nie potrzebuje biura, coworking jest strzałem w dziesiątkę. Z biura możemy korzystać zarówno każdego dnia, jak i rzadziej, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jeżeli również zainteresował cię coworking Warszawa ma wiele miejsc, gdzie możemy skorzystać z powyżej opisanych usług. Gdy szukasz biura coworkingowego w centrum miasta, sprawdź już teraz ofertę Cowork Centralny pod adresem: . To sprawdzony wybór dla każdego, kto poszukuje dużej przestrzeni z doskonałym dojściem z Dworca Centralnego. Biuro znajduje się w odnowionej, reprezentacyjnej kamienicy.

Dodaj komentarz