Zajęcie komornicze – co może być zajęte przez komornika?
3 lipca 2017
Rozwód bez orzekania o winie i jego konsekwencje
3 lipca 2017
Zajęcie komornicze – co może być zajęte przez komornika?
3 lipca 2017
Rozwód bez orzekania o winie i jego konsekwencje
3 lipca 2017

Projekt domu – gotowy czy na zamówienie?

Chcesz zdecydować się na wybudowanie domu jednorodzinnego? W takim przypadku konieczne jest wybranie odpowiedniego projektu. Do dyspozycji mamy obecnie projekty gotowe, które możemy kupić nawet przez internet, a także projekty przygotowywane na zamówienie w pracowniach architektonicznych. Co sprawdzi się lepiej?

Dzisiaj widzimy coraz większe zainteresowanie gotowymi projektami domów jednorodzinnych. Do dyspozycji mamy setki takich właśnie projektów domów parterowych, z użytkowym poddaszem oraz piętrowych, które możemy przeglądać on-line i kupić tak, jak zwykły przedmiot w sklepie internetowym. Paczkę z projektem i dodatkowymi dokumentami możemy mieć u siebie już w kilka dni.

Po drugiej stronie ringu znajdują się pracownie architektoniczne, które są w stanie wykonać dla nas indywidualny projekt domu Wrocław jest jednym z wielu miast, gdzie możemy znaleźć dobrych architektów, którzy przyszykują dla nas projekt dopracowany w najdrobniejszych detalach. Na co zatem warto się zdecydować?

Kiedy warto wybrać projekt gotowy domu jednorodzinnego?
Projekty gotowe przyciągają przede wszystkim swoją niską ceną. Średnio za dokumentację będziemy musieli zapłacić około 2 500 złotych. Warto jednak wskazać, że nie są to wszystkie koszty. Musimy też przeprowadzić adaptację projektu, czyli dopasować go do posiadanej przez nas działki. To kolejny koszt około 2 000 złotych.

Gotowe projekty są dobre dla tych, którym zależy na czasie. Także sprawdzą się u tych osób, które chciałyby wiedzieć od razu, jak może wyglądać ich przyszły dom. Przy projektach znajdziemy wizualizacje, nierzadko też zdjęcia domów już zrealizowanych według konkretnych planów. Wybór projektów jest spory, więc wybranie czegoś interesującego nie stanowi na ogół problemu.

Kiedy warto wybrać projekt z biura architektonicznego?
Projekt indywidualny jest już na ogół droższy, niemniej nie zawsze. Dużo zależy od tego, jaki projekt nas interesuje, a także w jakiej pracowni złożymy zamówienie. Nierzadko okazuje się, że cena jest podobna do kosztów projektu gotowego z adaptacją. Jeśli jednak interesuje nas pokaźny dom jedyny w swoim rodzaju, koszty mogą wynieść nawet około 10 000 złotych.

Projekty indywidualne sprawdzają się wtedy, gdy poszukujemy czegoś oryginalnego, ale też wtedy, gdy mamy trudną działkę i mamy trudności w znalezieniu odpowiedniego projektu. Możemy też zamówić dodatkowe projekty, na przykład ogrodu, ogrodzenia, projekty wnętrz.

 

Dodaj komentarz