Zabiegi mogące poprawić estetykę ludzkiego uśmiechu
27 lipca 2016
Jak poradzić sobie ze sprzątaniem obszernych biur?
27 lipca 2016
Zabiegi mogące poprawić estetykę ludzkiego uśmiechu
27 lipca 2016
Jak poradzić sobie ze sprzątaniem obszernych biur?
27 lipca 2016

Przydomowy taras i problemy z odprowadzaniem wody

Taras znajdujący się przy domu jest jednym z ciekawszych rozwiązań dla wszystkich osób, które oczekują skutecznego wypoczynku w ciepłe dni jesienne, wiosenne jak i letnie. Taras jest obszarem znajdującym się przy domu. Może być zadaszony lub niekoniecznie, jednak wiele osób decyduje się jednak na zagwarantowanie odpowiedniego zadaszenia, które pozwoli na przebywanie na tarasie nawet w sytuacjach, gdy będzie padał deszcz. Dzięki temu zyskamy możliwość spędzania czasu na tarasie niemal o dowolnej porze. Jednak z odpowiednią budową tarasu wiąże się wiele poważnych problemów.

Problem z hydroizolacją

Bardzo często osoby, które do budowy tarasu podchodzą zbyt pochopnie, bez chwili zastanowienia się, choćby nad dobrej jakości projektem, już po pierwszej zimie spotykają się z poważnymi problemami z odprowadzaniem wody z tarasu. Często, gdy nieodpowiednio skonstruuje się taras, na jego powierzchni gromadzić się będzie całkiem sporo wody, co może wpłynąć na komfort przebywania na tarasie oraz na stan nawierzchni, którą pokryta jest podłoga tarasu. Ważne są więc odpowiednie izolacje tarasów, które zapewnia wodzie odpowiedni odpływ. Ważnym jest aby izolacja była wykonana w pełni profesjonalnie, najlepiej przez firmę specjalizująca się w tego typu usługach (np. firma www).

Sposoby na skuteczne odprowadzanie wody z tarasów

Istnieją dwa główne i bardzo skuteczne sposoby odprowadzania wody z powierzchni tarasów. Najpopularniejszym jest stworzenie na podłodze nieprzemakalnej warstwy, która nie będzie wsiąkała wody i zapewni wodzie spokojny odpływ, tak by nie przeszkadzała ona na tarasie. Taka warstwa musi być bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia. Zazwyczaj w tym przypadku wykorzystuje się szczelne powłoki ceramiczne, stanowiące warstwę ochronną. Kolejnym sposobem jest pokrycie tarasu warstwą przepuszczalnego materiału, pod którym znajdowała się będzie sieć kanalików, umożliwiających wodzie łatwe opuszczenie podłogi tarasu. Warstwa przepuszczalna pozwala w takich sytuacjach części wody dostać się do warstwy drenującej, dzięki czemu takie rozwiązanie jest niezwykle skuteczne.

Dodaj komentarz