Aparat na zęby Invisalign – co warto o nim wiedzieć?
28 czerwca 2017
Kubek na prezent – doskonały na każdą okazję!
28 czerwca 2017
Aparat na zęby Invisalign – co warto o nim wiedzieć?
28 czerwca 2017
Kubek na prezent – doskonały na każdą okazję!
28 czerwca 2017

Remont dachu – naprawa czy wymiana pokrycia dachowego?

Gruntowe wyremontowanie dachu niesie ze sobą spory koszt, wobec tego wielu inwestorów decyduje się tylko na doraźne naprawy. Gdy również masz problem z dachem na swoim domu, warto zastanowić się, co będzie lepszym rozwiązaniem – naprawa pokrycia dachowego czy wymiana na nowe?

Najczęściej decyzja o remoncie dachu zapada tedy, gdy przestaje on spełniać dobrze swoją funkcję. Problemem jest przede wszystkim przeciekanie dachu wynikające z uszkodzeń i zużycia materiału, kruszenie się i odpadanie pokrycia dachowego, które stwarza w ten sposób zagrożenie, ponadto może być to kwestia niewystarczającej izolacji termicznej czy po prostu estetyki.

Przed podjęciem decyzji sprawdź dach z ekspertem
Zanim zdecydujemy się na remont lub wymianę pokrycia dachowego zawsze powinniśmy dokładnie zobaczyć i ocenić stan dachu. Zwróćmy uwagę na miejsca przecieków, stan obróbek blacharskich, uszkodzenia, pękania, ugięcia więźby dachowej.

Najlepiej, aby w oglądaniu dachu towarzyszył nam ekspert z firmy dekarskiej, który będzie mógł następnie doradzić nam, jakie kroki są zalecane.

Kiedy warto zdecydować się na naprawę dachu?
Gdy uszkodzone są tylko obróbki blacharskie, nie ma potrzeby wymiany całego dachu. Często wystarczy po prostu rozmontować część pokrycia dachowego, aby dostać się do obróbek, a potem je zdemontować i zamontować nowe.

W podobny sposób możemy postąpić, gdy uszkodzonych jest kilka dachówek. Musimy jednak pamiętać o tym, że wymiana poszczególnych elementów pokrycia na nowe może sprawić, że będą one odróżniały się na tle pozostałych. Gdy mamy pokrycie z blachy, także możemy je łatać, na przykład z użyciem specjalnych taśm uszczelniających.

Dach możemy również umyć z użyciem myjek ciśnieniowych, a niekiedy nawet pomalować w zależności od rodzaju materiału.

Sprawa wygląda już trudniej w przypadku osłabionej, uszkodzonej więźby dachowej. Wprawdzie można wzmocnić ją bez demontażu pokrycia, ale nie zawsze jest to proste czy możliwe.

Kiedy warto wymienić pokrycie na nowe?
Wymiana dachu na nowy nie jest tania, ale często jest to opłacalna inwestycja. Przede wszystkim dom wygląda ładniej, a przy okazji możemy też wykonać inne prace, na przykład zaadaptować poddasze, wymienić elementy połaci, możemy też ocieplić dach, co pomoże nam w zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie.

Gdy również interesują cię remonty dachów warszawa jest miastem, gdzie działa firma DT Izolacje. która oferuje kompleksowe usługi w zakresie remontów dachów, tarasów i balkonów, a także świadczy inne usługi dekarskie. Więcej informacji na temat remontów znajdziemy pod adresem: www

Dodaj komentarz