Idealne prześcieradło – o czym pamiętać przy jego zakupie?
28 czerwca 2017
Remont dachu – naprawa czy wymiana pokrycia dachowego?
28 czerwca 2017
Idealne prześcieradło – o czym pamiętać przy jego zakupie?
28 czerwca 2017
Remont dachu – naprawa czy wymiana pokrycia dachowego?
28 czerwca 2017

Aparat na zęby Invisalign – co warto o nim wiedzieć?

Wielu z nas aparaty na zęby kojarzą się przede wszystkim z widocznymi metalowymi zamkami i drutami. Jednak obecnie mamy do dyspozycji także szereg innych metod prostowania zębów. Jedną z nich jest Invisalign – niewidoczne nakładki, które w niczym nie przypominają zwykłego aparatu ortodontycznego.

Proste zęby są nie tylko ładne, ale również zdrowsze. Różnego rodzaju stłoczenia czy niewłaściwy zgryz prowadzą do osłabienia zębów, szybszego ścierania się szkliwa zębowego, większego ryzyka próchnicy, a także paradontozy, która może skutkować wypadaniem zębów. Na założenie aparatu nigdy nie jest za późno – nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych. Gdy również chcemy zdecydować się na leczenie, Invisalign to propozycja warta uwagi.

Czym jest nakładka Invisalign?
To nowoczesny aparat nazębny w formie przezroczystej nakładki, czyli alignera, która dopasowana jest do uzębienia pacjenta. Nakładka może być łatwo zakładana i zdejmowana. Podobne nakładki często używane są w retencji, czyli w zachowaniu efektów leczenia ortodontycznego, ale również same mogą przesuwać zęby.

Aby uzyskać oczekiwany efekt, nakładki są specjalnie formowane – nie są idealnie dopasowywane do zębów, ale lekko zmodyfikowane, aby przesuwać zęby milimetr po milimetrze w odpowiednią pozycję. W tym celu musimy regularnie wymieniać nakładki Invisalign na nowe, aby stopniowo doprowadzić ustawienie zębów i zgryz do celu. Ortodonta oferujący taką metodę leczenia wykonuje przed jego rozpoczęciem specjalny trójwymiarowy plan, który prezentuje, jak zęby będą wyglądały w trakcie i po zakończeniu terapii.

Dla kogo Invisalign to najlepszy wybór?
Dzięki Invisalign można leczyć różnego rodzaju wady, na przykład stłoczenia zębów, diastemę, zgryz krzyżowy, głęboki czy przodozgryz. Jednak nie zawsze zastosowanie nakładek jest możliwe, dlatego najlepiej udać się na konsultację do ortodonty, który oferuje taką usługę, na przykład do gabinetu Dentica24: https://www.denticacenter.pl/raciborz/glubczyce.

Aparat Invisalign jest znacznie wygodniejszy w używaniu od zwykłego aparatu ortodontycznego z zamkami naklejanymi na zęby. Jest estetyczny, może być zdejmowany, łatwiej utrzymać z nim higienę zębów. Dodatkowo czas leczenia również nie jest bardzo długi, ale zależy od posiadanej wady.

Ile kosztuje leczenie z nakładkami Invisalign?
Cna leczenia jest uzależniona od rodzaju wady, a tym samym od liczby nakładek, które musimy regularnie zmieniać na nowe. Szacuje się, że to całkowity koszt leczenia od około 8 do nawet 20 tysięcy złotych, dlatego za nakładki zapłacimy na ogół więcej niż za zwykły aparat ortodontyczny.

Jeżeli potrzebny jest dobry ortodonta i stomatolog Głubczyce i w okolicach, zapraszamy do skorzystania z oferty gabinetu Dentica24!

Dodaj komentarz