Nowoczesne stoły – 3 modele idealne do jadalni
1 września 2017
Nowoczesne ławy do salonu
1 września 2017
Nowoczesne stoły – 3 modele idealne do jadalni
1 września 2017
Nowoczesne ławy do salonu
1 września 2017

Stół rozkładany – idealny do jadalni i salonu

Chcesz mieć w salonie lub w jadalni taki stół, który będzie mógł pomieścić wszystkich gości przy sobie? Nie chcesz jednocześnie kupować zbyt dużego mebla? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu stołu rozkładanego. Jak wyszukać najlepszy model?

 

W sklepach meblowych możemy znaleźć szeroką gamę różnych stołów rozkładanych. Do wyboru mamy między innymi stoły jadalniane, ławy stosowane jako stoliki kawowe, które także pozwalają na rozłożenie. Możemy też zakupić ławy, które pozwalają na przemianę w wysoki i duży stół jadalniany. Do wyboru mamy wiele konstrukcji, wzorów, materiałów i kolorów zarówno do tradycyjnie urządzonych domów, jak i do tych wyróżniających się nowoczesnymi aranżacjami.

 

Jak wybrać najlepszy stół rozkładany?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, do wyboru mamy szeroką gamę stołów rozkładanych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

 

Przede wszystkim powinniśmy dobrać stół rozkładany do stylu aranżacji wnętrza. Tutaj ważne jest uzyskanie atrakcyjnego, jednolitego efektu, chyba że zależy nam na kontrastach. Jednak sama estetyka stołu to jeszcze nie wszystko. Gdy mówimy o modelach rozkładanych, kluczowa jest tutaj ich obsługa.

 

W przeszłości mogliśmy spotkać w sklepach ławy, które pozwalały na rozłożenie ich w górę oraz wzdłuż. Jednak zamiana niskiego i małego stolika w ten wysoki i duży była nie lada problemem – w stolikach tego rodzaju nie stosowano żadnych pomocniczych elementów, aby rozkładanie i składanie było prostsze. Cała konstrukcja była bardzo ciężka i wymagała najczęściej dwóch osób do obsługi. Ponadto istniało duże ryzyko przytrzaśnięcia palców.

 

Teraz w sklepach możemy znaleźć znacznie bardziej zaawansowane stoliki i stoły rozkładane, które są proste w obsłudze nawet dla jednej osoby. Najgęściej wyposażane są one w specjalne mechanizmy pozwalające na rozłożenie stołu w kilka sekund. Stosuje się w nich synchroniczne prowadnice, które powodują, że wysunięcie jednego blatu stołu powoduje jednoczesne wysunięcie przeciwległego blatu. Podwyższenie stołu także można wykonać z użyciem specjalnych uchwytów.

 

Sklep meblowy Hubertus – stoły rozkładane najwyższej jakości

Jeżeli również zainteresowały cię wysokiej klasy stoły rozkładane, możesz sprawdzić je już teraz w sklepie meblowym firmy Hubertus. Specjalizuje się ona w tworzeniu stylowych stołów rozkładanych, ław, a także innych mebli do salonów i biur.

 

 

Dodaj komentarz