Stół rozkładany – idealny do jadalni i salonu
1 września 2017
Czym zajmuje się rzeczoznawca budowlany?
1 września 2017
Stół rozkładany – idealny do jadalni i salonu
1 września 2017
Czym zajmuje się rzeczoznawca budowlany?
1 września 2017

Nowoczesne ławy do salonu

Urządzasz salon? W takim przypadku na pewno poszukujesz również odpowiedniego stolika przed kanapę. W sklepach czeka na kupujących wiele wyjątkowych modeli. Gdy poszukujesz nowoczesnych ław do salonu, sprawdź razem z nami, na co warto się zdecydować!

 

Ława jest nadal jednym z najbardziej popularnych stolików w salonach. Towarzyszy nam już od lat i obecnie w sklepach znajdziemy wiele świetnych modeli, które wpisują się doskonale w nowoczesny styl aranżacji wnętrz.

 

Ławy wyróżniają się nie tylko swoim podłużnym blatem, ale również możliwością składania i rozkładania. To powoduje, że możemy powiększyć ich blat oraz podwyższyć go na pożądany poziom. Dzięki temu ława może przemienić się w stół jadalniany doskonały na rodzinne spotkania.

 

Klasyka w nowoczesnym stylu

Tradycyjne ławy, które widzimy także i dzisiaj w wielu polskich domach, wykonane są przede wszystkim z ciężkiego drewna. Są masywne, najczęściej rzeźbione. Doskonale wpisują się w klasyczne aranżacje, ale nie pasują do nowoczesnych wnętrz.

 

Gdy poszukujemy nowoczesnej ławy, warto zwrócić uwagę na modele, które wykonane są z innych materiałów oraz w innym stylu. Takie meble możemy znaleźć między innymi w firmie Hubertus Meble, która zajmuje się ich produkcją już od lat. Jej nowoczesne ławy projektowane są z myślą o zaspokojeniu nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Wygoda przede wszystkim

Jeżeli chcemy zakupić dobrą ławę w nowoczesnym stylu, patrzmy jednak nie tylko na jej wygląd. Również powinniśmy zwrócić uwagę na inne parametry, w tym na materiał, z którego jest wykonana, na sposób rozkładania i składania, aby znaleźć dla siebie najlepszy model.

 

Do nowoczesnych wnętrz najlepiej nadają się ławy wykończone na wysoki połysk, na przykład w kolorze bieli, czerni, szarości czy też w okleinach drewnopodobnych, na przykład modnym obecnie wzorze dąb sonoma. W sprzedaży znajdziemy też ławy wykonane z drewna naturalnego, ale w tym przypadku sprawdźmy, czy jest ono odpowiednio zabezpieczone, aby nie okazało się, że będzie ono narażone na zabrudzenie podczas użytkowania.

 

Także w przypadku ław rozkładanych bardzo ważne jest sprawdzenie sposobu ich rozkładania. Najlepiej, aby ława była wyposażona w synchroniczne prowadnice, które pozwalają na rozsuniecie blatu jednym ruchem. Plusem będzie także możliwość samodzielnego ustalenia wysokości blatu w różnych pozycjach.

 

Dodaj komentarz