Dokumenty kolekcjonerskie – do czego ci się przydadzą?
16 marca 2018
Lek trimetoprim na zapalenie pęcherza
2 kwietnia 2018
Dokumenty kolekcjonerskie – do czego ci się przydadzą?
16 marca 2018
Lek trimetoprim na zapalenie pęcherza
2 kwietnia 2018

Szafa na dokumenty – na co patrzeć przy jej doborze?

Chcesz zakupić bezpieczną szafę na dokumenty do swojej firmy? A może szukasz czegoś mniejszego do domu, aby uporządkować i ochronić ważną dokumentację? W takim przypadku warto zajrzeć do sklepów oferujących wysokiej klasy szafy na dokumenty. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze takiego mebla?

Gdy mówimy o szafach przeznaczonych do przechowywania dokumentów, możemy odnosić się zarówno do zwykłych szaf meblowych, które mają odpowiednie wymiary, aby pomieścić segregatory z dokumentami. Możemy też mieć na myśli wyższej klasy szafy wyposażone w niezawodne zabezpieczenia.

Jaka szafa będzie lepsza – meblowa czy bezpieczna?
Tutaj wszystko zależy już od tego, czy i jak chcemy zabezpieczyć posiadane dokumenty. W większości biur i domów spotykamy zwykłe szafy na dokumenty z płyt meblowych. Mogą być otwarte lub zamykane na drzwi. Także możemy spotkać się z modelami zamykanymi na kluczyk dla większej ochrony.

Gdy jednak chodzi o bardzo ważne dokumenty, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce, a ponadto uszkodzić się w pożarze, lepsza będzie wysokiej klasy szafa na dokumenty wykonana z metalu.

Poziom bezpieczeństwa szafy na dokumenty
Skupmy się tutaj na tym drugim rodzaju szaf, czyli szafach przeznaczonych na te ważniejsze dokumenty. Do wyboru mamy modele w różnych klasach bezpieczeństwa – najniższa z nich to klasa 0, wyższa to klasa S1, a najwyższa to klasa S2. Możemy również zakupić szafy do przechowywania dokumentacji zgodnie z wymaganiami i procedurami Ministerstwa Obrony Narodowej – tutaj stosuje się oznaczenia A do dokumentów poufnych, B do dokumentów tajnych i C do dokumentów ściśle tajnych.

Ognioodporność szafy na dokumenty
Gdy chcemy mieć pewność, że ważne dla nas dokumenty będą również bezpieczne w razie wystąpienia pożaru, wybierzmy ognioodporne szafy na dokumenty, które pozwalają na zabezpieczenie zawartości przez określony czas – najczęściej jest to 30 minut.

Rozmiar oraz wyposażenie szafy na dokumenty
Te parametry dobieramy już indywidualnie w zależności od swoich potrzeb. Do biur największym powodzeniem cieszą się sporych rozmiarów szafy, które są w stanie pomieścić dużo dokumentów w segregatorach. Do domu możemy zdecydować się na mniejszą szafę, gdy nie mamy zbyt wielu dokumentów i przechowujemy je luzem lub w teczkach. Zwróćmy też uwagę na wewnętrzne wyposażenie – dodatkowe schowki, wysokość półek.

Gdzie kupić dobrą szafę na dokumenty?

Dodaj komentarz