Namiot ogrodowy – jaki model warto wynająć?
4 września 2017
Jak bezpiecznie i wygodnie przechowywać dokumenty firmowe?
4 września 2017
Namiot ogrodowy – jaki model warto wynająć?
4 września 2017
Jak bezpiecznie i wygodnie przechowywać dokumenty firmowe?
4 września 2017

Tanie i ekologiczne meble z palet

empty table and chair in restaurant

Lubisz niebanalnie wyglądające meble? Nie chcesz płacić za nie dużo? W takim przypadku warto sprawdzić jeden z ostatnich trendów – meble z palet. Sprawdzą się zarówno do domu, jak i na zewnątrz!

Palety przez długi czas były używane jedynie do transportu. Teraz jednak zyskały jeszcze jedną funkcję – coraz częściej używane są również jako meble. Palety euro, wbrew pozorom, posiadają bardzo szerokie zastosowanie jako niebanalne umeblowanie.

Co można zrobić z palety?

Wystarczy często tylko jeden dzień, aby stworzyć z palety oryginalny stolik, podkład pod łóżko czy leżankę. Oczywiście, stosuje się też odpowiednie dodatki, aby meble wyglądały ładnie. Świetnie komponują się między innymi ze stylem skandynawskim, nowoczesnym czy industrialnym – loftowym.

Stoliki z palet najczęściej wykańczane są kółkami, aby mebel można było łatwo przemieszczać. Można ułożyć też na jego blacie czyste szkło hartowane, które zabezpieczy drewno i da dodatkową przestrzeń, ponieważ palety są ażurowe. Zamiast kółek można też zastosować dekoracyjne nogi jak w meblach ludwikowskich, aby uzyskać interesujące, eklektyczne połączenie.

Palety mogą być też użyte jako podkład pod łóżko czy leżankę. Można umieścić na nich materac lub specjalne poduszki – takie leżanki mogą być używane zarówno w domu, jak i na balkonie czy na tarasie.

Meble z palet są także odpowiednio wykańczane – najczęściej są delikatnie szlifowane, aby usunąć z nich zadziory, a następnie malowane są na różne kolory, na przykład bejcą do drewna czy farbami dającymi jednolity odcień, na przykład biel.

Meble z palet – kupować czy zrobić samemu?

Oczywiście, najtańszym rozwiązaniem będzie wykonanie mebli tego rodzaju samemu – to nie takie trudne, a poza tym nasze ekologiczne meble z palet mogą być wtedy bardzo tanie. Jeżeli jednak nie mamy na to czasu, nie wiemy, skąd wziąć dobre palety, możemy zakupić takie meble już jako gotowe. Wtedy będziemy mogli od razu ustawić je w swoim salonie, sypialni czy na balkonie.

Ceny mebli z palet nie są wcale bardzo wysokie – możemy zakupić je także przez internet, a wtedy mebel zostanie do nas dostarczony przez firmę kurierską pod wyznaczony przez nas adres.

Warto też wskazać, że w Polsce działają firmy, które zajmują się wynajmowaniem mebli z palet. Specjalizuje się w tym między innymi firma www, która oferuje niebanalne meble doskonałe na różne eventy na świeżym powietrzu, na przykład na festiwale, wesela, akcje promocyjne. Na jej stronie internetowej możemy znaleźć też wiele inspiracji na to, jak wykończyć meble z palet.

Dodaj komentarz