Koszulki narodowe – patriotyczna moda dla niego i dla niej
4 lipca 2017
Jaki bagażnik rowerowy wybrać?
11 lipca 2017
Koszulki narodowe – patriotyczna moda dla niego i dla niej
4 lipca 2017
Jaki bagażnik rowerowy wybrać?
11 lipca 2017

Na urlop do podhalańskiego Kościeliska

Gdy myślimy o Tatrach, pewnie od razu przed oczami staje nam Zakopane. Ta zimowa stolica Polski ma też wielu turystów w ciągu lata oraz innych pór roku. Jednak nie każdemu odpowiada jej klimat, który ostatnio znacznie się zmienił. Tatry zatraciły swój podhalański urok, a tym samym wielu, którzy przyjeżdżało tu przed laty, szuka innych miejsc do wypoczynku. Jednym z nich jest Kościelisko.

Wieś Kościelisko znajduje się niedaleko Zakopanego – kilkanaście minut jazdy samochodem. Zlokalizowana jest w Rowie Kościeliskim i na stokach Pogórza Gubałowskiego, dlatego zachwyca swoimi przepięknymi widokami na Tatry. Jej zabudowania dochodzą aż do dolnej części Doliny Kościeliskiej.

W przeszłości Kościelisko było miejscem wypasu owiec. Znajdowały się tutaj osady pasterskie, które nazywane są też polanami, dlatego też Kościelisko przez niektórych określane jest jako Polany. Osad pasterskich było 21, a teraz stały się one nazwami osiedli Kościeliska, na przykład Kiry, Nędzówka, Gronik czy Karpielówka.

 

Atrakcje w Kościelisku i okolicach
Kościelisko jest obecnie wsią o charakterze turystycznym, w której znajduje się wiele miejsc noclegowych dla podróżników spragnionych wypoczynku w Tatrach. Tutaj można dobrze bawić się przez cały rok – zarówno w ciągu zimy, jak i latem, gdy pogoda dopisuje.

Zimą Kościelisko wybierane jest przez amatorów jazd na białym puchu. Doskonale przygotowane stoki przyciągają zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Na uwagę zasługują również niedawno stworzone trasy narciarstwa biegowego. Możemy też wypróbować swoich sił w psich zaprzęgach lub udać się na Polanę Szymoszkowa, gdzie przez cały rok działa basen termalny z zachwycającym widokiem na panoramę Tatr.

Gdy dni zaczynają być cieplejsze, szlaki wychodzące z Kościeliska w góry zaczynają zapełniać się turystami. Popularne miejsca to między innymi Staw Smreczyński, Morskie Oko, Giewont, Dolina Chochołowska, która latem pokryw się kobiercem krokusów, ponadto Droga pod Reglami, która wiedzie do Zakopanego. To jednak jeszcze nie wszystko. Możemy udać się na spływ przełomem Dunajca, iść na zakupy na Krupówki czy odwiedzić Muzeum Tatrzańskie lub sprawdzić swoje siły w parkach linowych.

Gdzie przenocować w Kościelisku?
Jeśli również chcesz wybrać się w te strony, pomyśl o komfortowym noclegu. Strzałem w dziesiątkę będą apartamenty Zakopane Kościelisko, dzięki którym będziemy mogli komfortowo spędzić noc i przygotować się na kolejne dni pełne wyzwań.

Do zapoznania się ze swoją ofertą zaprasza Willa u Siarosia, która oferuje pokoje do wynajęcia oraz samodzielny domek w malowniczej okolicy. Więcej informacji znajdziemy pod adresem: http://usiarosia.pl/.

Dodaj komentarz