Balans i waga – kilka słów o rakietach do tenisa
26 lipca 2016
Przechowywanie sprzętu sportowego
26 lipca 2016
Balans i waga – kilka słów o rakietach do tenisa
26 lipca 2016
Przechowywanie sprzętu sportowego
26 lipca 2016

Wakacyjny zestaw rekreacyjny

Wakacje z dziećmi rządzą się zupełnie innymi prawami niż te, na które wybieramy się w pojedynkę. Dzieci są wdzięcznymi towarzyszami wakacyjnych wyjazdów, bo przynoszą mnóstwo radości i dostarczają wielu rozrywek, jednak i one mogą się na wakacjach nudzić. A jak wiadomo nuda jest największym wrogiem dziecka, zaczynają bowiem wtedy przychodzić do głowy najróżniejsze, nieraz dziwne i niebezpieczne pomysły. Aby temu zaradzić musimy zadbać o to, aby naszym podopiecznym nie zabrakło rozrywek.

stock-photo-44050118-back-yard

Mimo iż wakacyjne kurorty tętnią życiem i oferują dzieciom mnóstwo form rozrywek, warto postarać się o rozrywki alternatywne. Od wieków najlepszym sposobem na organizację czasu dzieciom są gry zespołowe, zwłaszcza jeżeli ośrodek wczasowy lub kwatera prywatna, którą zajmujemy posiada mnóstwo terenów zielonych lub chociażby niewielkie boisko. Z powodzeniem możemy zatem latawiec, miękką gumową piłkę, frisbee. Ostatnimi czasy do łask wraca także badminton. Zestaw do badminton nie jest drogi, a w jego skład wchodzą dwie lub cztery rakiety, lotki a także siatka do gry stawianej na słupkach i linie do wyznaczania boiska. Możemy oczywiście wybrać zestaw mniejszy z samymi rakietkami i lotkami, jednak więcej frajdy dostarczy z pewnością siatka. Do gry w badmintona wystarczy niewielki skrawek zieleni, pobliska łąka a nawet plaża (o ile nie jest zatłoczona). Ze względu na fakt, że rakietki do badmintona nie są ciężkie, z powodzeniem możemy grać nawet z najmłodszymi. Jest to gra, która doskonale wypełni czas wolny i zmęczy nawet najbardziej energiczne dziecko.

c

Oprócz gier zespołowych na trawie, pamiętać należy także o organizacji czasu na plaży. Plaża jest miejscem w którym niezależnie od wieku wracają do łask wszelkie foremki, wiaderka i łopatki. Ale nie tylko. Bliskie sąsiedztwo wody to oczywiście pontony, koła i różne wodne zwierzaki. Warto więc przygotować wcześniej pompowane akcesoria, gdyż te oferowane w sklepach przy plaży są nawet o 50% droższe. A z pewnością dziecko widząc delfina, zapragnie go mieć. Ci rodzice, którzy choć raz odmówili dziecku na wakacjach, wiedzą czym to się kończy. Dlatego też w urlopie z dziećmi ważne jest skrupulatne planowanie i przewidywanie. Zestaw rekreacyjny jest obowiązkowym elementem wyposażenia, który nie raz może uratować nas z opresji.

Dodaj komentarz