Prezent na rocznicę ślubu
12 sierpnia 2016
Porady prawne – skorzystaj, gdy nie wiesz jak postąpić
12 sierpnia 2016
Prezent na rocznicę ślubu
12 sierpnia 2016
Porady prawne – skorzystaj, gdy nie wiesz jak postąpić
12 sierpnia 2016

Windsurfing coraz popularniejszy

Sporty wodne stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Są one uważane za modne i bardzo dobrze odbierane wśród ludzi. Jesteśmy w stanie nauczyć się samodzielnego pływaniu już po kilku godzinach nauki, a później szlifować umiejętności już na własną rękę. Jednym z najpopularniejszych dyscyplin, które należą do sportów wodnych jest windsurfing. Polega ona na pływaniu na desce poprzez manipulowanie żaglem. Dzięki temu jesteśmy w stanie nabrać prędkości nawet wtedy, gdy na wodzie nie ma fal. Najważniejszym czynnikiem będzie wiatr, którego zadaniem jest napędzanie naszej deski. Warto wiedzieć, że jest to jedna z dyscyplin olimpijskich i pojawia się na każdych kolejnych igrzyskach. W ostatnich latach pojawiły się propozycje, aby zastąpić ją za pomocą nowocześniejszej dyscypliny jaką jest kitesurfing. Póki co jednak nie doszło do takiej zmiany i obecnie w Rio będziemy mogli oglądać zmagania osób pływających na desce windsurfingowej.

Windsurfing – o co w tym chodzi?

Jest to sport stosunkowo nowy i został on opracowany przez dwóch sportowców – pływających zarówno na desce surfingowej jak i żaglujących. Jest to połączenie tych dwóch sportów, które pozwoliło na stworzenie zupełnie nowej dyscypliny. Mimo tego, że jest to sport dość wymagający to każdy jest w stanie nauczyć się go i czerpać z niego ogromną frajdę. Na dowód tego można przytoczyć przykład dzieci, które z wielką ochotą decydują się na naukę pływania na desce. Mimo swojej drobnej postury są w stanie podołać temu wyzwaniu. Wiele osób zraża się do tego sportu głównie z tego powodu, że mają wrażenie, że do jego uprawiania konieczne jest posiadanie znacznej siły i mocno wysportowanego ciała. Większość windsurferów posiada atletyczne ciało, ale nie jest to warunek konieczny – pomaga przede wszystkim w sportowej rywalizacji, gdy możliwości ciała są ważne.

Windsufring (pixabay.com)

Windsufring (pixabay.com)

Technika i umiejętności

W rekreacyjnej jeździe jedną z ważniejszych rzeczy będzie to, aby nauczyć się prawidłowej techniki (organizowane są specjalne kursy windsurfingowe ). Tylko ona pozwoli nam na odpowiednie podejście do tego sportu i nie narażanie się na duże problemy. Bezpieczeństwo jest w tym przypadku najważniejsze – dlatego też ten sport jest zarezerwowany wyłącznie dla osób, które potrafią pływać. W czasie nauki pewnie nie raz upadniemy do wody więc będziemy musieli nauczyć się tego jak z niej wstawać. Brak umiejętności pływackich może być w tym przypadku naprawdę dużym problemem. Pamiętajmy też, że jeżeli mamy obawy co do swojego bezpieczeństwa to możemy zabrać ze sobą również inne osoby lub instruktora. To pozwoli nam się zrelaksować i skupić wyłącznie na szlifowaniu swoich umiejętności.

Dodaj komentarz