Rozwód bez orzekania o winie i jego konsekwencje
3 lipca 2017
Ekspertyza techniczna budynku – kiedy należy ją wykonać?
3 lipca 2017
Rozwód bez orzekania o winie i jego konsekwencje
3 lipca 2017
Ekspertyza techniczna budynku – kiedy należy ją wykonać?
3 lipca 2017

Wybieramy stolik RTV – na co zwrócić uwagę?

W większości domów znajdują się telewizory. Nawet wtedy, gdy planujemy powiesić telewizor na ścianie, i tak zwykle musimy dokupić do niego stolik RTV, na przykład na dekoder, konsolę czy inne sprzęty i przedmioty. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie stolika pod telewizor?

Dobry stolik RTV powinien być stabilny, elegancki, pojemny, a także wykonany z trwałych materiałów, aby mógł posłużyć nam przez długi czas. Ceny stolików pod telewizory zaczynają się od około 50 złotych za proste modele z popularnych sklepów aż do nawet do ponad 1500 złotych za te wyższej klasy.

1. Ustawienie telewizora
Przede wszystkim stolik RTV powinniśmy dobrać pod kątem tego, jak chcemy wykorzystać swój stolik. Czy zależy nam na tym, aby telewizor stał na stoliku? A może chcemy go powiesić?

Uniwersalny wybór to tradycyjny stolik w postaci niskiej ławy – możemy na nim zarówno ustawić telewizor, jak i również powiesić go nad nim.

Do wyboru mamy też stoliki RTV, które dają nam odpowiednią powierzchnię do powieszenia telewizora, na przykład w formie eleganckiej płyty albo wystającego postumentu, na którym zamontowany jest stelaż do przykręcenia telewizora. Najlepiej, aby postument czy płyta pozwalały na poprowadzenie kabli wewnątrz, żeby nie były one widoczne.

2. Wielkość telewizora
To kolejna ważna sprawa, o której powinniśmy pamiętać. Szafka RTV powinna pasować pod kątem rozmiarów do naszego telewizora. Zwykle przy zakupie możemy w opisie znaleźć informacje o tym, do jakich telewizorów jest dedykowana. To szczególnie ważne wtedy, gdy chcemy zakupić stolik z możliwością powieszenia telewizora.

Gdy zakupimy zbyt mały stolik, może on nie zapewnić odpowiedniej stabilności dla naszego telewizora. Także takie połączenie może po prostu wyglądać niezbyt elegancko.

3. Dodatkowe półki
Także powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie półki posiada nasz stolik. Dopasujmy ich liczbę do użytkowanych przez nas urządzeń.

W sprzedaży znajdziemy telewizory posiadające otwarte półki oraz szuflady, które pozwalają na przechowywanie różnych przedmiotów – płyt, kabli. Możemy też kupić stoliki z efektownymi półkami szklanymi oraz z podświetleniem LED.

4. Materiały
Dzisiaj popularne są modele wykonane z płyt meblowych wykończonych na wysoki połysk. Możemy też zdecydować się na stolik z matowych płyt lub z prawdziwego drewna. Dostępne są też stoliki szklane. Materiał dobierzmy więc do stylu aranżacji swojego salonu.

 

Dodaj komentarz