Wynajem szalunków – tanio, szybko i wygodnie
4 września 2017
Reklama z linkami sponsorowanymi – twoja firma stanie się widoczna!
4 września 2017
Wynajem szalunków – tanio, szybko i wygodnie
4 września 2017
Reklama z linkami sponsorowanymi – twoja firma stanie się widoczna!
4 września 2017

Wykopy pod fundamenty przy budowie domu

Jeżeli nasz przyszły dom jednorodzinny ma mieć piwnicę, konieczne będzie wykonanie odpowiednich fundamentów. W tym celu najczęściej wynajmowane są firmy zajmujące się robotami ziemnymi.

 

Roboty ziemne są jednymi z często prowadzonych prac na budowie domu jednorodzinnego. Gdy wymaga tego działka, rozpoczynają się jeszcze przed czynnościami związanymi z budową samego domu. Potem obejmują kopanie fundamentów pod budynek zgodnie z informacjami zawartymi w projekcie.

Przygotowanie działki do budowy

Konieczne może być między innymi wykopanie i wywiezienie nadmiaru ziemi lub też przywiezienie jej. Także wykonuje się na tym etapie niektóre prace podłączeniowe, które wymagają pociągnięcia instalacji pod ziemią do miejsca powstania planowanego budynku.

Zanim jednak rozpoczniemy prace ziemne, konieczne jest dokładne wytyczenie obrysu budynku, który ma stanąć na danej działce. Wtedy jego położenie będzie zgadzało się z projektem. Wytyczenie to wykonuje geodeta po przeprowadzeniu właściwych pomiarów.

Kopanie fundamentów to ważny etap

Gdy działka jest już przygotowana, nadchodzi czas na fundamenty. To niewidoczna, ale bardzo ważna część domu, od której zależy również jego stabilność i trwałość. Wobec tego na fundamentach nie powinniśmy oszczędzać.

Oczywiście, kopanie fundamentów zwykłą łopatą nie jest efektywne – zrealizowanie wszystkich prac mogłoby zająć nam naprawdę dużo czasu. Właśnie dlatego bardzo często wynajmowane są wtedy koparki i minikoparki przeznaczone do prac ziemnych.

Minikoparka czy koparka traktorowa?

Możemy wynająć minikoparkę bez operatora i obsługiwać ją samodzielnie. Zwykle jeden dzień pracy takiego urządzenia to kwota od 100 do 250 złotych. Koparki standardowe – traktorowe kosztują około 50 złotych za godzinę i są one obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników firmy wynajmującej.

Koparki traktorowe są większe i cięższe, droższe w wynajmie, ale pracę wykonają także szybciej. Razem z nimi wykonamy też głębszy wykop.

Skorzystaj z pomocy ekspertów w tej dziedzinie

Do obsługi koparki standardowej potrzebne są więc osoby posiadające odpowiednie uprawnienia – wówczas wskazujemy firmie, które prace powinny być wykonane, a jej pracownicy będą mogli zająć się resztą.

Gdy także interesują cię profesjonalnie wykonane roboty ziemne Śląsk jest regionem, gdzie możemy otrzymać szybką i profesjonalną obsługę w tym właśnie zakresie. Do skorzystania ze swoich usług zaprasza firma Togaj, z której ofertą możemy zapoznać się na stronie:

Dodaj komentarz